29 Haziran 2017 Perşembe

Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Eğitimi Düzenlenecektir

Tarım Sigortaları Kanunu (Kanun No: 5363) kapsamında, risk inceleme ve hasar tespit organizasyonlarında görev alacak adaylar için, 01 - 13 Kasım 2010 tarihleri arasında; Mersin /Erdemli Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde Tarım Sigortaları Havuzu Eksperlik Eğitimi düzenlenecektir.

20 Ekim 2010 Çarşamba 08:12
Bu haber 5863 kez okundu
Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Eğitimi Düzenlenecektir
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Başvuru şartları:

1.Risk inceleme ve hasar tespit organizasyonlarında görevlendirilecek Tarım Sigortaları Havuz Eksperliği için eğitime katılacak adayların kamu çalışanı olmaması gerekmektedir.
2.Sağlık yönünden; Her türlü arazi şartlarında çalışabilmeleri gerekmektedir.
3.Bitkisel Üretim Temel Eğitim Programına katılacakların; Ziraat Mühendisi, Ziraat Teknikeri ve Ziraat Teknisyeni olması gerekmektedir.
4.Hayvansal Üretim Temel Eğitim Programına katılacakların; Veteriner Hekim ve Zooteknist Ziraat Mühendisi olması gerekmektedir.
5.Tarım Sigortaları Havuzu Eksperi olabilmek için;
İflas veya konkordato ilan etmemiş olmaları; sigortacılık mevzuatına aykırı hareketlerinden dolayı hapis veya birden fazla ağır para cezası ile cezalandırılmamış olmaları, taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa uğramış olsalar dahi ağır hapis veya beş yıldan fazla hapis yahut basit ve nitelikli zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı suçlar ile istimal ve istihlâk kaçakçılığı dışında kalan kaçakçılık suçları, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma veya Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs suçlarından dolayı hüküm giymemiş bulunmaları gerekmektedir.

Başvuru Şekli:
Başvurular http://eksper.tarim.gov.tr web adresi üzerindeki formun online olarak doldurulması ile online olarak gerçekleştirilecektir. Söz konusu adreste yer alan online müracaat dışında başvurular dikkate alınmayacaktır (örneğin: fax, posta vb.).


Son Başvuru Tarihi: 18 Ekim 2010 Pazartesi günü saat 18:00 dir.
Başvuruları kabul edilenlere, yapması gereken işlemlerle ilgili bilgileri içeren bir e-posta gönderilecek olup adayların e-posta adreslerini mutlaka doğru bir şekilde müracaat formuna yazmaları gerekmektedir.
Başvuruları kabul edilmeyenlere daha sonra e-posta yolu ile cevap verilecektir.

Eğitim Yeri ve Adresi:
Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü
33740 Erdemli / MERSİN

Tel: +90 (324) 518 00 52 - 54

Eğitimle İlgili Bilgiler ve Ücretler:

1.Bitkisel Üretim Temel Eğitim Programı: 01 – 13 Kasım 2010 tarihleri arasında toplam 104 saat olup, eğitim arazi çalışması ile hafta sonu da devam edecektir (arazi çalışmasına katılım zorunludur). Eğitim sonunda sınav yapılacaktır. Bitkisel Üretim Temel Eğitim Katılım Ücreti: 800 TL dir.
2.Hayvansal Üretim Temel Eğitim Programı: 01 – 05 Kasım 2010 ile 08 - 12 Kasım 2010 tarihleri arasında toplam 40 saat olmak üzere iki dönem düzenlenecektir. Adayların hangi dönemde eğitime alınacakları Bakanlıkça belirlenecektir. Eğitim sonunda sınav yapılacaktır. Hayvansal Üretim Temel Eğitim Katılım Ücreti: 400 TL dir.
3.Eğitim tesisinde konaklamak ve yemek isteyenler için yer ayarlanacak olup, her türlü konaklama ve yemek ücretleri katılımcılarca karşılanacaktır.( Eğitim tesisince konaklama ve yemek ücreti günlük 38 TL, tesiste konaklamayıp diğer hizmetlerden yararlananlardan ise günlük 15 TL alınacağı bildirilmiştir.)

İletişim Bilgileri:
T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı
Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü
Risk Yönetimi ve Projeler Daire Başkanlığı
Risk Yönetimi Şube Müdürlüğü
Eskişehir Yolu 9. Km Lodumlu / Ankara

Telefon : 0 (312) 287 33 60 / 3122 – 3115

Haber Kaynağı:
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV