Öne Çıkanlar tarım besi sığırı yetiştiriciliği Adilcevaz chicago borsası fındık fiyatları arttı

Bu haber kez okundu.

ÇATAK Projesi Tanıtım Toplantısı yapıldı

Tekirdağ’da Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması (ÇATAK) Projesi’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, toprak ve su kalitesinin korunması, erozyonun önlenmesi, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, tarımın olumsuz etkilerinin azaltılması amaçlanan ÇATAK Projesinin tanıtım toplantısı Muratlı ilçesi Yeşilsırt Mahallesi’nde yapıldı. Toplantıya Vali Mehmet Ceylan, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muratlı Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Yeşilsırt Mahalle Muhtarı Hürriyet Borucu ve köy halkı katıldı.

Toplantıda konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması Projesi’nden dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Bizler yerel yönetimler olarak tarımsal hizmetler konusunda ciddi yatırımlar yaptık. Gün geçtikçe daha fazla yatırımı hayata geçirmeye devam edeceğiz. Projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, Yeşilsırt sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

"Gelecek toprakta, gelecek tarımda"

Toplantıda konuşan Vali Ceylan bu çalışmanın diğer mahallelere de örnek olacağını belirterek, "Mahalle sakinlerimizin böylesi bilimsel bir çalışmaya katkı sunmaları bizi çok mutlu etti ve onurlandırdı. Bizler yaptığımız işleri bilim ve proje ile bütünleştirirsek hem alacağımız verim yüksek olur hem de gelirimiz artar. Bu çalışma diğer mahallelerimize de örnek olacaktır. Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması Projesi, Trakya’nın kanayan yarası olan toprağın giderek güçsüzleşmesini önleyecek güzel bir çalışma. Gelecek toprakta, gelecek tarımda" şeklinde konuştu.

Toplantı ÇATAK Projesi’nin detaylarının slayt eşliğinde anlatılması ile son buldu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi