Öne Çıkanlar Gıda lavanta yetiştiricilliği mikado kayısı çit mazı fidanı dikimi ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Çocuklar AVM’de buğdayı tanıdı

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan ve Trakya’nın en büyük alışveriş merkezi olan Tekira AVM tarafından çocuklar için Mini Tarım Müzesi etkinliği düzenlendi.

Tekira AVM’nin giriş katında 6-12 yaş çocuklar için açılan Mini Tarım Müzesi etkinliğinde çocuklar hem müzeyi gezerek hem de eğlenerek buğdayın ekimini ve geçmişini öğrendi. Müzede 19. ve 20. yüzyıla ait Anadolu tarım aletleri olan döven, el değirmen taşı, pulluk, maket kağnı, ahşap matara gibi birçok eser de sergilendi.

Mini Tarım Müzesi etkinliğinin sorumlusu Melih Aydıner, "Burada 19. ve 20. yüzyıla ait Anadolu tarım aletleri sergileniyor. Ama buranın konsepti buğday. Buğday tarımında kullanılmış aletler var. Burada amaç çocuklara geçmişte kullanılmış tarım aletleri hakkında bilgi vermek, neden kullanılmış onları anlatıyoruz. Bunların yanı sıra çocuklara buğdayın nasıl ekildiğini görüp, ufak bir atölyede ekim işlemi yapıyor. En sonda da çocuklara bir tane hikaye kitabı hediye ediyoruz. Kitabın özelliği de şu kitabın içerisindeki resimler burada sergilenen objelerin aynısı. Burada sergilenenlerin arasında döven, el değirmen taşı, pulluk, maket kağnı, ahşap matara ve ellik gibi bir çok eski tarım aleti burada sergileniyor” dedi.

Etkinliğin sonunda çocuklara "Meraklı Buğday Tanesi" kitabı hediye edildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı