Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı tarım fuarları abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Hava Sıcaklığı 10 Derece Azalacak
ANKARA (ANKA) - Türkiye, Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek, hava sıcaklığı 8 ila 10 derece arasında azalacak, bazı illerde yağmur ve kar yağışı görülecek.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan meteorolojik değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey kesimlerinin bu gece saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisine girmesi tahmin edilirken, hafta sonunda Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın Türkiye’yi etkilemesi bekleniyor.
Yarın ve Cumartesi günleri, Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kütahya, Eskişehir çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bartın, Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Pazar günü akşam saatlerinden itibaren yurduz Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesi Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun Kuzeyi, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Tahinlere göre, yağışlar Marmara’nın doğusu ile Sinop çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacak.

-YENİ HAFTA KARLA GELECEK-

Pazartesi günü ise Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Giresun, Muş ve Diyarbakır çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, Marmara’nın batısı ile Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Afyonkarahisar, Antalya, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ile gece saatlerinde Balıkesir, Bursa, Bilecik, Bolu ve Kütahya’nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Salı günü de Marmara’nın kuzey ve doğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük, Bartın, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gökgürültülü sağanak, Marmara’nın güneydoğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öngörülüyor.

-GRİBE DİKKAT-

Yarın ve hafta sonu, Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli esmesi beklenen rüzgarın Pazartesi günü Ege Kıyıları’nda kuzey ve kuzeybatı, Marmara’nın doğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli Marmara’nın batısında fırtına şeklinde esmesi, Salı günü Marmara, Batı Karadeniz ile Güney Ege kıyılarında kuzeybatı, İç Anadolu, Doğu Akdeniz ve Orta Karadeniz’de güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına, Marmara’nın kuzey ve doğusunda fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının, Pazar günü Balkanlardan gelen soğuk hava ile birlikte, kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere, iç ve batı bölgelerde 8 ila 10 derece azalması tahmin ediliyor.
Meteoroloji yetkilileri, kuvvetli yağış, fırtına ve soğuk havanın oluşturabileceği sel, su baskını, yıldırım düşmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, gribal enfeksiyon gibi olumsuzluklara karşı da vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,