Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı tarım fuarları abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Puro ve Sigarillolar, TS 13444 Standardına Uygun Olacak
ANKARA (ANKA) – Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK), piyasaya arz edilen puro ve sigarilloların Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından hazırlanan TS 13444 Puro ve Sigarillo Standardının yürürlükteki haline uygun olmasını zorunlu tuttu. Puro ve sigarillo üretici ve ithalatçılarının tebliğin yürürlüğe gireceği 18 Aralık öncesinde aldıkları “Piyasaya Arz Uygunluk Belgeleri” veya “İthalat İzinleri” kapsamında ürettikleri ya da ithal ettikleri mamulat çeşitlerini, Tebliğin yürürlük tarihinden itibaren 1 yıl süreyle piyasaya arz edebilecek.

TAPDK’nın Puro ve Sigarillo Teknik Düzenleme Tebliği (Tütün Mamulleri Seri No:1) Resmi Gazete’de yayımlandı. Tebliğ’de puro “dolguluk tütün üzerine önce iç sargılık sonra da dış sargılık tütünün sarılması sonrasında elde edilen, varsa ağızlık dâhil olmak üzere kütlesi en az 3 g en çok 25 g olan tütün mamulü” olarak, sigarillo ise “dolguluk tütün üzerine önce iç sargılık sonra da dış sargılık tütünün sarılması sonrasında elde edilen, varsa ağızlık dahil olmak üzere kütlesi 3 g'dan az olan tütün mamulü” olarak tanımlandı. Tebliğ’e göre piyasaya arz edilen puro ve sigarilloların Türk Standardları Enstitüsü tarafından hazırlanan TS 13444 Puro ve Sigarillo Standardının yürürlükteki haline uygun olması zorunlu olacak. Puro ve sigarillo üretici ve ithalatçıları; bu Tebliğin yürürlük tarihinden önce aldıkları “Piyasaya Arz Uygunluk Belgeleri” veya “İthalat İzinleri” kapsamında ürettikleri ya da ithal ettikleri mamulat çeşitlerini Tebliğin yürürlük tarihinden itibaren 1 yıl süreyle piyasaya arz edebilecek. (18 Aralık 2012.) Tebliğ yayımı tarihinden 90 gün sonra yürürlüğe girecek.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,