Öne Çıkanlar kefir kapanış fiyatı tarım teknoloji Gıda

Bu haber kez okundu.

Arılar vizeli yolculuk yapacak
Dünyada arı nüfusunun giderek azaldığı bir dönemde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arılara ayrı bir önem vererek sevkiyatları için yeni bir talimat hazırlattı. Buna göre gezginci arıcılar, arılarını başka il veya ilçeye sevk ederken bakanlıktan vize alacaklar ve arıların yola çıkacakları yer ile konaklayacakları adresler bile bu vizelerde olacak. Talimatnameye göre arıcılar, arılarını ancak sağlık kontrolünden geçirdikten sonra sevk işlemine başlayabilecekler.

Sağlık kontrolü

Arıların, vize belgesinde adı geçmeyen bir yere sevk edilmek istenmesi durumunda bir önceki veteriner sağlık raporuna istinaden arıların son konakladıkları yerin bağlı bulunduğu il ve ilçe müdürlükleri tarafından gerekli sağlık muayene ve kontrolleri yapılarak yeni veteriner raporu düzenlenecek. Arı vize belgesi düzenlenerek veteriner sağlık raporuna eklenecek.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı