Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım Gıda makam aracı papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Ziyarete Başkan Adem Metli'nin yanı sıra Yönetim Kurulu üyeleri Yunus Haşimoğlu, Bekir Sodan, İbrahim Kayar, Cavit Aslanel, Genel Sekreter Faruk Aydın ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Tarım Reformu Uzmanı Cengiz Candan eşlik etti.

Prof. Dr. Babaoğlu'na yeni görevinde başarı dileğini ileten Ziraat Odası Başkanı Adem Metli, Beyşehir tarımının içerisinde bulunduğu sorunlardan söz etti.

Bölge çiftçisinin özellikle sulama yatırımları ve parçalanmış araziler konusunda çözüm bekleyen sorunları olduğunu anımsatan Metli, şunları kaydetti:

"En başta arazilerimiz çok parçalanmış durumda. Bu parçalı yapı nedeni ile üretim maliyetleri artmaktadır.

Ayrıca, Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü ilçemizde olmasına rağmen, yöre çiftçimiz tarımsal sulama yatırımlarından yeterince istifade edemiyor, sulama yapamıyoruz. Sulama yapılamadığı için verimlilik yakalanamıyor ve alternatif ürünler üretilemiyor."

KOP Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu ise "KOP deyince akla ilk olarak gelenin 'su ve sulama' olduğunu ifade ederek, kurumun gündeminde birçok önemli konunun yer alacağını belirtti.

Babaoğlu, şöyle devam etti:

"Elbette su ve sulama olacaktır. Kalkınma Bakanlığı bünyesinde eski Dpt'nin yerine DAP, DOKAP, GAP, KOP olarak 4 kalkınma idaresi başkanlıkları kuruldu. KOP Kalkınma İdaresi Başkanlığı sadece Konya ilini kapsamıyor. Konya'nın yanında Karaman, Aksaray ve Niğde illeri de var, 987 köy var. Arazi toplulaştırması, tarımsal sulama, gibi yatırımların yanında turizm, eğitim, sağlık gibi sektörler ile hatta termik santral ve tren yolu, hızlı tren gibi konular da gündemimizde olacak."


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı