Öne Çıkanlar eğitim tarım aa chicago borsası besi sığırı yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Bombaya dönüştürülemeyen gübre teknolojisi: Sulf-N26
Oslo katliamcısı Anders Behring mayıs ayında kurduğu tarım şirketi sayesinde tonlarca gübre satın aldı. 91 kişiyi katlettiği bombaları bu gübrelerle oluşturdu.

Gübreden bomba oluşturma gerçeği yeni değil. Afganistan başta olmak üzere, dünyanın her yanında benzer şekilde üretilen bombalar patlıyor. Avrupa Birliği'nin bu yönde düzenlemeleri var, ama yetersiz. ABD'li Honeywell ise geliştirdiği patlayıcıya dönüştürülemeyen gübre teknolojisi sayesinde, gübre üretiminde standart oluşturmaya öncülük edebilir. Honeywell International teknoloji ve imalat konularında Fortune 100 şirketleri arasında yer alan bir şirket. Honeywell'in geliştirdiği teknolojiler güvenlik ve enerji verimliliği gibi dünyanın karşı karşıya olduğu temel sorunların çözümüyle doğrudan ilişkili.


Haber Kaynağı: http://www.dunya.com/bombaya-d%C3%B6n%C3%BC%C5%9Ft%C3%BCr%C3%BClemeyen-g%C3%BCbre-teknolojisi-sulf-n26_129689_haber.html?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı