Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

Devlet eli ile internetten satış başlıyor
PTT, vatandaşlara güvenli sanal ticaret imkanı sağlamak için altyapı çalışmalarını tamamladı.
    PTT Genel Müdürlüğü tarafından dördüncüsü düzenlenen, 'Posta Sektöründe Gelişen Fırsatlar ve Ortaya Çıkan Tehditler' konulu uluslararası seminer, 15 ülkenin katılımı ile Antalya’da yapılıyor.
    Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan PTT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Osman Turhal, PTT alışveriş merkezi ile İnternet’ten satışın devlet güvencesiyle yapılacağını ifade etti. Turhal, Şubat ayında hizmete girmesi planlanan PTT alışveriş merkezi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
    “PTT alışveriş ve AVM merkezinin altyapısı hazır. Şubat ayında hizmete girmeyi planlıyoruz. PTT alışveriş merkezinden isteyen herkes bir dükkan kiralayıp malını satabilecek. E satışlardaki en büyük sıkıntı malın güvenilirliği. Bizim sistemde garantör, devlet olacak. Müşteri, almak istediği malın parasını yatıracak. Biz ilgili malı kendisine göndereceğiz. Müşteri malı alıp beğendikten sonra ilgili firmaya ödemesini yapacağız. Böylece, internet üzerinden yapılan alışverişlerdeki güven problemi olmayacak. Müşteri sipariş ettiği malı görme ve deneme fırsatı bularak alış veriş yapacak. PTT olarak tüm kobilerle işbirliği yapacağız. Kobilerin e -ticaret yapabilmelerini sağlayacağız. Yerli mala destek vereceğiz.”

PTT HGS PERŞEMBE GÜNÜ İZMİR’DE FALİYETE GEÇECEK
PTT Genel Müdürü Osman Turhal, ayrıca, ücretli otoyollardan geçiş sistemi olan HGS ile ilgili çalışmaların tamamlandığını, Perşembe günü İzmir karayolunda ilk denemenin yapılacağını ifade etti.
    Turhal, “Ücretli otoyollardan hızlı geçiş sistemi olan HGS Perşembe günü İzmir karayolunda hizmete girecek. Bu sistemi 6-7 ay içerisinde bütün Türkiye’deki paralı yollarda uygulayacağız. HGS müşterilerine KGS'ye göre daha hesaplı ve hızlı geçiş sistemi sağlıyor.” dedi.

    İSRAİL FİLİSTİN’İN POSTALARINI AÇIYOR
    Antalya’da düzenlenen uluslararası posta seminerine katılan Filistin Posta İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Fathi Shbak da bütün güvenlik anlaşmalarına rağmen, İsrail’in Filistin postalarını aştığını ifade etti.
    Shbak, “1967 yılına kadar posta yönetimi bizim elimizde idi. İsrailliler geldikten sonra posta yönetimini de ellerine aldı. Büyük sorunlar o zaman başladı. Posta ofislerimiz İsrail'in şubesi gibi faaliyet göstermeye başladı. İsrail'in uluslararası anlaşmalara aykırı olarak faaliyet göstermesi, bizim büyük zarar görmemize neden oldu. Posta bir egemenlik sembolüdür. 86'sı şube olmak üzere toplam 102 posta ofisimiz var.” diye konuştu.
    Filistin'in, Uluslararası Posta Komitesi'ne üye olduğunu vurgulayan Shbak, bütün ülkelerle posta alışverişinde bulunma hakkını elde ettiklerini kaydetti. Shbak, "İsrail ile yazışmalarda sorunlarla karşılaşıyoruz. Postalarımız açılıyor. Güvenlik anlaşmalarına imza attık, bu nedenle olumsuz kullanımı kabul edemeyiz. İsrail Havayolları ile de anlaşacağız ama şartımız, postalarımızın olduğu gibi muhafaza edilerek kullanıcıya ulaşması." şeklinde konuştu.
    PTT Genel Müdürlüğü tarafından dördüncüsü düzenlenen, 'Posta Sektöründe Gelişen Fırsatlar ve Ortaya Çıkan Tehditler' konulu uluslararası seminer, 18 Kasım tarihinde sona erecek.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,