Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi bekir pakdemirli can erik hasadı palmiye yetiştiriciliği kuraklık

Bu haber kez okundu.

Dört çeker bahçe aracı yaptı
DÜZCE (CİHAN)- Düzce’nin Akçakoca ilçesinde tornacı Recep Er, tasarımı tamamen kendine ait olan ve Tarım amaçlı kullanılmak üzere 4 çeker araç yaptı.

Pat pat olarak adlandırılan araçlara şanzıman takılması fikrinin de mucidi olan Recep Usta, uzun süre üzerinde çalıştığı bağ, bahçe işlerinde kullanılabilecek binek oto tasarımını hayata geçirdi. Tasarımında, bir otomobilde olması gereken donatıların hepsinin var olduğunu belirten Recep Usta aracıyla ilgili şunları söyledi:

“Araçta şanzıman ileri geri olup, el freninden sinyalizasyon sistemine, aydınlatmasından cam sileceğine kadar her şey konulmuş çalışır durumdadır. Dört çeker hale getirmek için çalışmalarım sürüyor. Şu anki konumu ile köy yollarında dar alanlarda çekiş gücü ve manevrası yüksek bir tarım aracı özelliğine sahiptir. Tarladan geliş ve gidişlerde yüz kilo yük taşımada çok elverişlidir.” dedi.

Tasarımının tamamen kapalı hale dönüştürülmesi için çalışmalarının olduğunu, ancak bunun için yeterli maddi kaynağa sahip olmadığını belirten Recep Er, "Patent başvurusu dahi yapamadım. Benzeri farklı projelerim var bir destekleyici ya da yatırımcının ilgisini bekliyorum." dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi