Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir fakıbaba Gıda papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Erzurum Habitat Bilişim Akademisi açıldı
Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecini desteklemek amacıyla yürütülen 'Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi' kapsamında, Erzurum’da Habitat Bilişim Akademisi açıldı.
    Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk ile AK Parti Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu’nun da katıldığı törende, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, ETSO Başkanı Lütfü Yücelik, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, UNDP, Microsoft, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği’nin temsilcileri hazır bulundu.
    Törenin açılışında konuşan Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği Onursal Başkanı Sezai Hazır, proje hakkında bilgi vererek, çalışmayla bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda gençlerin kapasitelerinin geliştirilmesinin amaçlandığını söyledi. Habitat için Gençlik Derneği’nin, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Microsoft ortaklığında 2005 yılında geliştirdiği projenin, 2009 yılında Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı’nın da ortaklığı ile daha da güçlendirildiğini anlatan Hazır, projenin uygulandığı iller arasına Erzurum’u da dahil etmiş olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
    Microsoft Kurumsal ve Sosyal Sorumluluk Müdürü Erden Erkul da bilgisayar eğitiminin gençler için taşıdığı öneme vurgu yaparken, UNDP İstanbul Program Sorumlusu Hansın Doğan ise UNDP tarafından söz konusu projeye verilen destekleri anlattı.
    Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu ise Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüştürülmesi sürecinde çok önemli mesafeler alındığının altını çizerek, özellikle genç nüfusun bilişim teknolojilerinden istifade ettirilmesi gerektiğini kaydetti. Büyükşehir Belediyesi’nin, Toplum Merkezi aracılığıyla bilişim sistemleri alanında çok sayıda meslek kursu açtığını hatırlatan Başkanvekili Tavlaşoğlu, Habitat Bilişim Akademisi’nin de yine Toplum Merkezi çatısı altında hizmet verecek olmasından büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

    "İNTERNETTE SÖRF YAPMAK, BİLGİ TEKNOLOJİLERİNDEN FAYDALANMAK DEĞİLDİR"
    Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu ise bilişim sistemlerinden faydalanıyor olmanın, sadece sosyal paylaşım sitelerine giriliyor ya da internette sörf yapılıyor olmasıyla tarif edilemeyeceğini belirterek, “Kullandığımız bilişim ve teknolojik imkanları üretime dönüştürebiliyor ve katma değer üretebiliyorsak, bilişim nimetlerinden faydalanıyoruz demektir.” ifadelerini kullandı.
    Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk de bilişim sektöründeki uzman açığına dikkat çektiği konuşmasında, kalkınma hedefine ulaşmada bilgi ve iletişim teknolojilerinin üstlendiği rolü anlattı. Sürdürülebilir kalkınmanın itici gücü olan gençlerin, bilgi teknolojilerini en üst düzeyde kullanması gerektiğine vurgu yapan Vali Öztürk, son yıllarda bu alanda önemli mesafeler kaydedildiğini belirtti. Vali Öztürk, Erzurum’a Bilişim Akademisi açılmış olmasından duyduğu memnuniyeti de ifade ederek, projenin yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
    Konuşmaların ardından, Habitat Bilişim Akademisi’nin açılış kurdelesi kesilirken, davetliler, daha sonra 20 bilgisayardan oluşan bilgisayar sınıfını gezdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı