Öne Çıkanlar papaz erik fidanı tohum desteklemesi vairo badem çeşidi özel sektör teşvikleri adana tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Gediz'de bitkisel atık yağlar geri dönüşüm için toplanacak
Kütahya'nın Gediz Belediyesi ve Ezici Enerji A.Ş. işbirliğiyle bitkisel atık yağların toplanarak ülke ekonomisine geri kazandırılması konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Ezici Enerji A.Ş. Koordinatörü Ali Acargil, toplantıya katılan mahalle muhtarları, lokanta, fastfood ve gıda üretimi yapan diğer esnaflar, özel yurt sorumluları, okul müdürleri, öğretmenler, Belediye Zabıta Müdürlüğü personeli ve diğer vatandaşlara, bitkisel atık yağların toplanması ve işleyiş hakkında bilgi verdi.

Bitkisel atık yağların toplanmasının, başta çevre kirliliğinin önlenmesi olmak üzere ekonomiye geri kazanımı ve katkıları konusundaki sunumun ardından sorular cevaplandırıldı. Koordinatör Acargil, bitkisel atık yağları ekonomiye kazandırmak için nasıl bir yol izleyeneği sorusuna şöyle cevap verdi: "Firmamız, belirlenen noktalara atık yağ bidonları koyacaktır. Bu noktalar okullar, camiler, apartmanların müşterek alanları, bitkisel atık yağ çıkan işyerleri gibi yerler olacak. Halkımız, bu bidonlara evinde veya işyerinde atık hale gelen bitkisel yağları, pet şişeler içerisinde atabilir. Bunları beş günde toplayacağız."

Toplantısı hakkında bir değerlendirme yapan Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu ise şunları kaydetti: “Hükümetimiz tarafından geri kazanım uygulamalarına önem verilmektedir. Bu bakımdan belediyemiz, geri dönüşüm konularında bakanlık onaylı firmalarla işbirliği yapmaktadır. Ezici Enerji ile işbirliği çerçevesinde ilçemizdeki bitkisel atık yağların ekonomiye geri kazandırılması için çalışma yapılacaktır. Geri kazanımda 350 bin ton bitkisel atık yağ toplandığı takdirde, ülkemiz 4 milyar lira gelir elde edecektir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı