25 Haziran 2017 Pazar

Gediz'de bitkisel atık yağlar geri dönüşüm için toplanacak

Kütahya'nın Gediz Belediyesi ve Ezici Enerji A.Ş. işbirliğiyle bitkisel atık yağların toplanarak ülke ekonomisine geri kazandırılması konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Ezici Enerji A.Ş. Koordinatörü Ali Acargil, toplantıya...

28 Aralık 2012 Cuma 15:13
Bu haber 6443 kez okundu
Gediz'de bitkisel atık yağlar geri dönüşüm için toplanacak
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Kütahya'nın Gediz Belediyesi ve Ezici Enerji A.Ş. işbirliğiyle bitkisel atık yağların toplanarak ülke ekonomisine geri kazandırılması konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Ezici Enerji A.Ş. Koordinatörü Ali Acargil, toplantıya katılan mahalle muhtarları, lokanta, fastfood ve gıda üretimi yapan diğer esnaflar, özel yurt sorumluları, okul müdürleri, öğretmenler, Belediye Zabıta Müdürlüğü personeli ve diğer vatandaşlara, bitkisel atık yağların toplanması ve işleyiş hakkında bilgi verdi.

Bitkisel atık yağların toplanmasının, başta çevre kirliliğinin önlenmesi olmak üzere ekonomiye geri kazanımı ve katkıları konusundaki sunumun ardından sorular cevaplandırıldı. Koordinatör Acargil, bitkisel atık yağları ekonomiye kazandırmak için nasıl bir yol izleyeneği sorusuna şöyle cevap verdi: "Firmamız, belirlenen noktalara atık yağ bidonları koyacaktır. Bu noktalar okullar, camiler, apartmanların müşterek alanları, bitkisel atık yağ çıkan işyerleri gibi yerler olacak. Halkımız, bu bidonlara evinde veya işyerinde atık hale gelen bitkisel yağları, pet şişeler içerisinde atabilir. Bunları beş günde toplayacağız."

Toplantısı hakkında bir değerlendirme yapan Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu ise şunları kaydetti: “Hükümetimiz tarafından geri kazanım uygulamalarına önem verilmektedir. Bu bakımdan belediyemiz, geri dönüşüm konularında bakanlık onaylı firmalarla işbirliği yapmaktadır. Ezici Enerji ile işbirliği çerçevesinde ilçemizdeki bitkisel atık yağların ekonomiye geri kazandırılması için çalışma yapılacaktır. Geri kazanımda 350 bin ton bitkisel atık yağ toplandığı takdirde, ülkemiz 4 milyar lira gelir elde edecektir.”
Haber Kaynağı: Cihan Haber Ajansı
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV