Öne Çıkanlar Gıda teknoloji biber yarışması çiftçi Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) Kitabı Yayınlandı
Son günlerde Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar'ın insan ve çevreye olan etkleri en çok tartışalan konular arasında yer almaktadır. Bu tartışmalar uzun süre devam edecek gibi görünmektedir. Bazı bilim adamları GDO'yu savunup bundan kaçış olmadığı konusunda fikirlerini beyan ederken bazıları ise GDO'ların insan ve çevreye olan zararlı etkilerinden bahsetmektedir.

Bu tartışmalar arasında konu ile ilgili yeni bir kitap yayınlandı. Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi  Öğretim Üyesi Doç.Dr. Muzaffer DENLİ tarafından yazılan kitapta konu bilimsel bir bakış açısıyla tüm yönleriyle açıklanıyor. 

Kitabın içeriği incelendiğinde GDO’nun tanımı ve tarihçesi, GDO’lu ürünlerin dünyadaki mevcut durumu, ekim, üretim ve kullanım alanları, olası yararları ile insan ve çevre sağlığına verdiği zararlar ve bu ürünlere ilişkin hazırlanmış ve uygulanmakta olan kanun, yönetmelik ve mevzuatlar hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Hayatımızın bir gerçeği haline gelen GDO ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyen tüm Tarımsal Haber üye ve ziyaretçileirmizin okumasını tavsiye ediyoruz.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı