Öne Çıkanlar pastane denetimi chicago borsası yetiştiricilik kursu besi sığırı yetiştiriciliği meyve ağacı budama

Bu haber kez okundu.

Gıda işletmeleri kayıt altına alınacak
Yozgat Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaettin Özdemir, ilde faaliyetini sürdüren gıda işletmelerinin kayıt altına alınacağını söyledi.

Ziyaettin Özdemir, yaptığı açıklamada, 5996 Sayılı Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle birlikte gıda işletmelerinin faaliyeti ile ilgili kayıt işlemlerini yaptırmaları gerektiğini kaydetti. Kayıt işlemlerini yaptırmayan işletmelere yasal yaptırımlar ve idari para ceza uygulanacağını belirten Özdemir, "Müdürlük olarak hiçbir gıda işletmecisinin cezai işleme maruz kalmasını istemiyoruz. Market, manav, kasap, lokanta, dönerci, pastane ve fırın gibi gıda işletmelerinin en kısa zamanda iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarının aslı ile birlikte müdürlüğümüze başvurmaları gerekir." dedi.

        Bu yılın 6 aylık döneminde 784 işletmenin kontrol ve denetiminin yapıldığını söyleyen Özdemir, "Amacımız ‘Çiftlikten Çatala Gıda Güvenirliği’ yaklaşımı ile tüketicimizin korunması ve tüketiciye güvenilir gıda sunulması. Ayrıca okulların açılmasıyla birlikte okul kantinlerimiz ve okul etrafındaki market ve dönercilerin denetimleri artırılacaktır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sağlıklı gıda yedirmek için bu tür çalışmalarımız devam edecek." ifadelerini kullandı.

        Özdemir, tüketicilerin tüm gıda ile ilgili şikâyetlerini bakanlığın 'Alo Gıda 174' nolu telefon hattını arayarak, bildirmelerini istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı