Öne Çıkanlar tarım kefir kapanış fiyatı aa Gıda

Bu haber kez okundu.

Giresun'da seracılık geliştiriliyor
Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun'un seracılık için önemli potansiyeli olduğunu, yörede seracılığın geliştirilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi.

Şahin, yaptığı açıklamada, ekonomik girdisi oldukça iyi olan seracılığın öneminin gün geçtikçe arttığına dikkat çekti. Giresun'un seracılığa elverişli bir bölge olduğunu belirten Şahin, ancak yeterli oranda gelişemediğini dile getirdi. Vali Dursun Ali Şahin, Giresun insanına yeni ek gelirler sağlamak amacıyla sürdürülen çalışmalardan birinin de yörede seracılığın geliştirilmesi olduğunu kaydetti.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililere bu konuda talimat vererek, yörede seracılığın gelişimine yönelik altyapı çalışmaları yapmalarını istediğini vurgulayan Şahin, "Seracılığın bilimsel olarak yapılmasını sağlamak amacıyla ilimizde bu işle uğraşan çiftçilerimizi, bir mühendis rehberliğinde seracılığın merkezi Antalya’ya göndereceğiz. Giden çiftçilerimiz oradaki önemli seralarda incelemelerde bulunarak bu alandaki bilgilerini geliştirecekler. Bilimsel olarak yapılan seracılık hakkında bilgi sahibi olacaklar ve öğrendiklerini burada uygulayacaklar.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı