Öne Çıkanlar Gıda vairo badem çeşidi fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

İnternete Artık Cep Telefonundan Bağlanıyoruz
Antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in yaptırdığı araştırmaya göre internet kullanıcılarının yüzde 55’i internete artık cep telefonundan bağlanıyor.
ESET’ten yapılan açıklamaya göre ESET’in öncülüğünde ev kullanıcıları segmentinde yer alan çeşitli güvenlik yazılımı ürünlerinin performansını ölçen küresel araştırma, Ekim-Kasım 2011 tarihlerinde altı kıtada ve 49 ülkede yapıldı. Slovakya merkezli United Consultants tarafından analizleri yapılan araştırmanın online panelleri ise Belçika’da InSites Consulting tarafından yürütüldü. Söz konusu global araştırmaya göre, dünya çapında internet kullanıcılarının yüzde 36’sı bağlantı için akıllı telefonları, yüzde 19’u temel cep telefonları, yüzde 10’u da tabletleri kullanıyor.

-ANKETE KATILANLARIN YÜZDE 16’SI GÜVENLİK AÇIKLARI NEDENİYLE VERİ KAYBI YAŞIYOR-

Araştırma için ankete katılanların yüzde 16’sı ise güvenlik açıkları nedeni ile veri kaybı yaşadıklarını belirtiyor. Global araştırma firması Gartner verilerine göre de 2011’in son çeyreğinde akıllı telefon satışlarının yüzde 50.9'u Android işletim sistemli. Bu tip portatif cihazlar, hassas ve kişisel bilgilerin yanı sıra iş ile ilgili özel bilgileri depolamak için de giderek daha çok kullanılıyor.

-ESET MOBILE SECURITY FOR ANDROID ARTIK GOOGLE PLAY’DE-

Mobil ve özellikle Android platformlara yönelik yoğunlaşan kullanımla birlikte artan tehditleri öngörerek bu yönde ürünler geliştiren ESET, mobil cihazların güvenli kullanımı için ESET Mobile Security For Android'in yeni sürümünü Google’ın içerik servisi Google Play’de piyasaya sundu. ESET böylece, ESET Mobile Security'nin satış platformlarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

-LIPOVSKY: “DÜNYA GENELİNDE ANDROİD SİSTEMLERE KARŞI BÜYÜK GÜVENLİK RİSKLERİ BULUNUYOR”-

ESET Güvenlik İstihbarat Ekip Lideri Robert Lipovsky, artan mobil cihaz kullanımına karşın dünya genelinde Android sistemlere karşı büyük güvenlik risklerinin bulunduğuna dikkat çekti. Lipovsky, ESET’in yeni ürünü yalnızca bu zararlı yazılımlara ve bu tehditlere karşı değil, cihazınızın kaybolması veya çalınmasına karşı da verileri koruduğunu vurguladı.


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı