Öne Çıkanlar Gıda çiftçi şiddetli yağış eğitim trakya

Bu haber kez okundu.

Kazankaya’da 5 bin dekar alan basınçlı sulama sistemi ile sulanacak
Yozgat’ın Aydıncık ilçesine bağlı Kazankaya Belediye Başkanı Celal Kılıç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteği ile beldelerinde basınçlı sulama sistemi kurarak 5 bin dekar alanı sulayacaklarını söyledi.

Celal Kılıç, yaptığı açıklamada, belde halkının geçim kaynağının tarım ve hayvancılığa dayalı olduğunu belirtti.

Beldeden geçen Çekerek Irmağı'ndan yeterince yararlanamadıklarına dikkat çeken Kılıç, "Bu sebeple Sulama Kooperatifi aracılığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın desteği ile Basınçlı Sulama Sistemi Projesi yaptık ve bu projeyle 5 bin dekar alanı sulayacağız. 600 bin lira değerindeki projemizin yüzde 75’i Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından karşılanıyor." dedi.

        Projenin bu yılki sulama dönemine yetişeceğini ifade eden Başkan Kılıç, "Çekerek Irmağı'na kurulacak bir sistemle su bölgenin en yüksek yerine basılacak ve orada bir havuzda toplanacak, oradan da araziye dağıtılacak. İnşallah çiftçileri bu suyla ürünlerini sulayarak daha fazla gelir elde edecek ve alternatif ürünlere yönelecek." diye konuştu.

        Belediye olarak Kazankaya beldesinde yol su ve kanalizasyon çalışmalarının bu yılda devam edeceğini söyleyen Kılıç, "Bu yıl ayrıca beldemize ikinci bir arıtma tesisini yapacağız. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza projemizi sunacağız. Yine bu yıl 30 Haziran’da Kazankaya Kanyon ve Kültür Festivalimizi düzenleyeceğiz." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı