Öne Çıkanlar muğlada yağmur aa tarım kapanış fiyatı mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Kütahya'ya 'Tarım Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi' Kuruluyor
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya Milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay ve İdris Bal, Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer, İl Genel Meclis Başkanı Seyitömer Durmuş, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Altınkaya, Kütahya Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş, Kütahya Haykoop Başkanı Yusuf Çalışkan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fatih Satıcı, bazı il genel meclis üyeleri ile sektör temsilcilerinin katılımıyla Kütahya'ya ilk kez kurulacak olan Tarım Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için biraraya geldiler.

Kütahya için çok önemli ve hayırlı bir işe başlangıç yapmak üzere toplanıldığını açıklayan Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, "Kütahya'mıza ilk kez Tarım Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuruyoruz. Bu Çavdarhisar ilçesinde gerçekleştirilecek. Tarım İhtisas OSB bölgeleri aynı OSB bölgeleri gibi müteşebbis heyet marifeti ile kurulup yürütülüyor" dedi.

"Kütahya, HAYVANCILIK ANLAMINDA DA CAZİBE MERKEZİ OLACAK"

Kütahya'nın tarım alanında da hızla gelişmesi gerektiğini Milletvekili Kinay, "Tarım alanında Kütahya'mızda önemli gelişmeler var ama hayvancılık konusunda kuracağımız OSB bölgesi ile yeni bir dönem başlayacak. En az 50 işletme Çavdarhisar ilçesinde kurulacak Organize Sanayi Hayvancılık bölgesinde yer alacak ve burada takriben 10 binin üzerinde büyük baş hayvan yetiştirilecek. Gerek besicilik gerekse süt sığırcılığı şeklinde. Biz kısa vadede 10 bin ileride de 30 bin civarında büyük baş hayvan adedine bu bölgede ulaşacağımızı düşünüyoruz. Hayvancılık sektöründe toplu alım yer bitkisi ve buna benzer tarım yapmak üzere daha verimli bir işletmeler imkanı bu vesileyle kurulmuş olacak. Bilindiği gibi Çavdarhisar ilçesi Kütahya'nın tam merkezinde yer alıyor. Bütün ilçelere eşit mesafede ve ayrıca Çavdarhisar Belediyemiz bu konuda ciddi bir çaba içerisinde. Bölgeye böyle tarımla ilgili bir yatırım kazandırmak amacıyla. Kütahya'mızın ilk ve tek Türkiye'nin 19. Tarım Meslek Lisesi Çavdarhisar ilçesinde ve Çavdarhisar barajı buradaki su ihtiyacını önemli ölçüde karşılanması planlanıyor. Alt yapısı için Tarım Bakanlığı tarafından kredi desteği var. İnşallah Çavdarhisar'da gerçekleşecek olan Organize Hayvancılık Bölgesi ilk olacak ama son olmayacak bundan sonra diğer ilgi duyan ilçelerimizde, Kütahya merkez ve diğer ilçelerimizde de benzeri organize hayvancılık bölgeleri oluşturmayı düşünüyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı