Öne Çıkanlar Gıda çiftçi şiddetli yağış eğitim trakya

Bu haber kez okundu.

Mersin halinde toprak tahlil laboratuvarı kurulacak
Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin Toptancı Hal Kompleksine toprak tahlil laboratuvarı kurulacağını belirtti. Güzeloğlu, kurulacak laboratuvarda gerekli bilimsel çalışmaların yapılacağını kaydetti.

Güzeloğlu, sektör buluşmaları kapsamında Hal Kompleksi içerisindeki Mersin Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği’nde (MERSEMKOM) hal esnafları ile bir araya geldi.

Mersin Hal Kompleksinin Hamburg ile Avrupa’nın en büyük 2’nci hali olduğunu ifade eden Güzeloğlu, esnafların sorunlarını da dinledi. Güvenlik konusunun üzerinde durulduğu toplantıda gerekli önlemlerin alınacağı sözünü veren Güzeloğlu, genel anlamda güvenliğinin tesis edilmediği bir bölgede hiçbir şeyin anlamının kalmayacağına dikkat çekti.

Güzeloğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan Hal Kompleksi’nde güvenliğin sağlanması noktasında şunları söyledi: “Yeni yasa ile Büyükşehir Belediyesi bütçesinin yüzde 10'u hal tesislerinin sorunlarının çözümü için kullanılacaktır. Sorunların çözümü için ikinci etken ise hal esnafımız olup son etken de emniyet müdürlüğüdür. Güvenlik konusunda alınacak açık tedbirler bugünden itibaren kendisini hissettirecektir. Haldeki herkes devletin gözetimi altında olduğunu bilecek. Yaşanan sorunların çözümü açısından İl Emniyet Müdürümüz, İlçe Kaymakamımız ve hal dernek başkanlarımız ile ortak bir proje hazırlayarak faaliyete geçireceğiz.”

Hal Kompleksi içerisinde altyapı çalışmalarından temizliğe kadar birçok alanda çalışmalar gerçekleştirileceğini belirten Güzeloğlu, “Hal içerisinde Toprak Tahlil Laboratuvarımızı kuracağız. Artık vatandaş bizim ayağımıza değil, biz vatandaşın ayağına gideceğiz. Bu tesisimizde bütün çalışmalarımızı bilimsel yenilikler içerisinde gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda tesis içerisinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza bağlı Mersin İl Müdürlüğünün elemanlarının yer alacağı bir danışma merkezi de kuracağız.” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı