Öne Çıkanlar mikado kayısı fakıbaba tarım eğitim abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Meyvecilik Araştırma İstasyonu'ndan budama eğitimi
Isparta'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 2012 yılı Hizmet İçi Eğitim Programı çerçevesinde Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından düzenlenen teknik elaman eğitim semineri sona erdi. 17 ilden gelen 30 teknik personele 5 gün süreyle ılıman iklim meyve türlerinde budama konusunda 5 günlük eğitim verildi.

Kurum Müdürü İsa Eren, eğitimin başlangıcında Meyvecilik Araştırma İstasyonu'nu tanıttı. Meyvecilikte budamanın önemine değinen Eren, "Budama, ağacın erken meyveye yatmasında, düzenli ve standart meyve vermesinde çok etkili olan bir kültürel uygulamadır. Kurumumuzda her yıl düzenli olarak budama eğitimleri verilmektedir. Ayrıca talep olması durumunda sorumluluk alanımızda bulunan illerde yerinde de bu eğitimler verilmektedir." dedi.

Türkiye’nin birçok yöresinden büyük ilgi gören ve özellikle uygulamalı eğitimlerin yoğun olduğu kursta; Dr. Adem Atasay, Dr. Gökhan Öztürk, Dr. Cumhur Sarısu, ziraat yüksek mühendisleri Şerif Özongun, Turgay Seymen, İsmail Demirtaş, Recep Ali Emre, Ömer Faruk Karamürsel, Hakkı Koçal, Yılmaz Sesli, İbrahim Gür ve Melike Çetinbaş tarafından kiraz, elma armut, şeftali erik, kayısı, ceviz, badem, ayva, vişne ve budama teknikleri hakkında bilgiler verildi.

Ziraat yüksek mühendisleri Salih Bakıcı ve Mehmet Aksu refakatinde kursiyerler, Gülbudak Tarım İşletmeleri'nin soğuk hava deposu ve paketleme tesislerini de gezdi.

Kursiyerler özellikle teorik bilgi yanında pratik uygulamaların çok yararlı olduğunu belirterek, kendi illerindeki çiftçilere bu eğitimden sonra daha faydalı olacaklarını belirti. Kurs sonunda seminere katılan teknik elemanlara kurs katılım belgeleri, Kurum Müdürü İsa Eren tarafından verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı