26 Haziran 2017 Pazartesi

Meyvecilik Araştırma İstasyonu'ndan budama eğitimi

Isparta'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 2012 yılı Hizmet İçi Eğitim Programı çerçevesinde Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından düzenlenen teknik elaman eğitim semineri sona erdi. 17 ilden gelen 30 teknik...

28 Aralık 2012 Cuma 13:14
Bu haber 5421 kez okundu
Meyvecilik Araştırma İstasyonu'ndan budama eğitimi
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Isparta'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 2012 yılı Hizmet İçi Eğitim Programı çerçevesinde Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından düzenlenen teknik elaman eğitim semineri sona erdi. 17 ilden gelen 30 teknik personele 5 gün süreyle ılıman iklim meyve türlerinde budama konusunda 5 günlük eğitim verildi.

Kurum Müdürü İsa Eren, eğitimin başlangıcında Meyvecilik Araştırma İstasyonu'nu tanıttı. Meyvecilikte budamanın önemine değinen Eren, "Budama, ağacın erken meyveye yatmasında, düzenli ve standart meyve vermesinde çok etkili olan bir kültürel uygulamadır. Kurumumuzda her yıl düzenli olarak budama eğitimleri verilmektedir. Ayrıca talep olması durumunda sorumluluk alanımızda bulunan illerde yerinde de bu eğitimler verilmektedir." dedi.

Türkiye’nin birçok yöresinden büyük ilgi gören ve özellikle uygulamalı eğitimlerin yoğun olduğu kursta; Dr. Adem Atasay, Dr. Gökhan Öztürk, Dr. Cumhur Sarısu, ziraat yüksek mühendisleri Şerif Özongun, Turgay Seymen, İsmail Demirtaş, Recep Ali Emre, Ömer Faruk Karamürsel, Hakkı Koçal, Yılmaz Sesli, İbrahim Gür ve Melike Çetinbaş tarafından kiraz, elma armut, şeftali erik, kayısı, ceviz, badem, ayva, vişne ve budama teknikleri hakkında bilgiler verildi.

Ziraat yüksek mühendisleri Salih Bakıcı ve Mehmet Aksu refakatinde kursiyerler, Gülbudak Tarım İşletmeleri'nin soğuk hava deposu ve paketleme tesislerini de gezdi.

Kursiyerler özellikle teorik bilgi yanında pratik uygulamaların çok yararlı olduğunu belirterek, kendi illerindeki çiftçilere bu eğitimden sonra daha faydalı olacaklarını belirti. Kurs sonunda seminere katılan teknik elemanlara kurs katılım belgeleri, Kurum Müdürü İsa Eren tarafından verildi.
Haber Kaynağı: Cihan Haber Ajansı
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV