Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi Gıda fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Sulama Kanalları Kapalı Sisteme Dönüşüyor
Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi yaptıkları ortak açıklamada, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü eliyle Niğde'ye ödenek ayrıldığı müjdesini verdiler. Vekiller, Bakanlar Kurulu kararına istinaden, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün almış olduğu karar neticesinde Sulama Kooperatiflerine ait açık kanal sulama sistemi ile sulanan sahanın kapalı sistem sulama şebekelerine dönüştürülmesi çalışmalarının başladığını kaydettiler.

Açıklamada, bu çerçevede, Niğde Çamardı İlçesi Kavlaktepe Sulama Kooperatifi ve Niğde Altunhisar İlçesi Ulukışla Sulama Kooperatifleri'nin sulama sistemleri için ödenek aktarıldığını ifade eden vekiller, İl Özel İdaresi tarafından kapalı sistem sulama projelerinin hazır olduğunu, Kavlaktepe Sulama Kooperatifi yağmurlama sulama tesisi işinin Kdv hariç 321 bin liraya ihale edildiği bilgisini verdiler. Altunhisar Ulukışla Sulama Kooperatifi yağmurlama sulama tesisi işinin ise tüm sulama sahalarını içine alacak şekilde 30 Aralık tarihinde ihaleye çıkacağı belirtildi.

Çamardı İlçesi Kavlaktepe Sulama Kooperatifine ait açık sulama kanallarının kapalı sisteme dönüştürülmesi için 240 bin lira, Altunhisar İlçesi Ulukışla Sulama Kooperatifine ait açık sulama kanallarının kapalı sisteme dönüştürülmesi işi için ise 1 milyon 200 bin lira ödenek aktarıldı.

Su israfının önüne geçmek için yapılan çalışmaların her zaman destekleneceği belirtilen açıklamada, "İç Anadolu Bölgesi yağış açısından sıkıntılı bir bölge. Bizim için su son derece önemli. Gerek içme suyu, gerek tarımsal sulama suyu. İlimizin su kaynaklarının bir damlasını bile boşa harcama lüksümüz yok. Bu konuda sulama kooperatiflerine ait açık sulama kanallarının kapalı sisteme dönüştürülmesiyle ilgili Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından bir proje yürütülmekte. Bu projeye Niğde de şu anda iki projeyle dahil oldu. Bu projeler Çamardı ve Altunhisar ilçelerimizde de uygulanacak" denildi.

Niğde'den 17 projenin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'ne bildirildiği, 17 projeden 8'inin Tarım Reformu Programı'na alınarak buradan finanse edilmesinin planlandığı, kalan 9 projeden ise 2'sine ilişkin ödeneğin aktarıldığı, kalan 7 proje için de Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü nezdinde projelerin takip edildiği kaydedildi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı