Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

'Tarım Araçlarının Güvenli Kullanımı' çalıştayı yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü, 'Trafik Güvenliği Eylem Planı' dahilinde 'Tarım Araçlarının Güvenli Kullanımı' konulu bir çalıştay yapılacağını bildirdi.

Dünya Sağlık Örgütü rakamlarına göre her yıl dünyada 1 milyon 250 binin üzerinde insan trafik kazalarında hayatını kaybediyor; 50 milyondan fazla insan da yaralanıyor veya sakat kalıyor. Emniyetten yapılan açıklamada, "Sayın Başbakanımız tarafından imzalanarak 31 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren 'Trafik Güvenliği Eylem Planı'nda 'Tarımsal faaliyetlerin arttığı dönemlerin öncesinde ve dönem içerisinde gerekli tedbirler alınacak, denetimler arttırılacak, bilişim teknolojisi araçları ve diğer duyuru ve bilgilendirme yöntemleriyle toplum bilgilendirilecek, kaza oranlarındaki değişim dikkatle takip edilecektir' denilmektedir. Tarımsal faaliyetlerin arttığı dönemlerde tarım araçlarının trafikteki yoğunluğu artmakta ve bu bölgelerde özel önlemler alınması gerekmektedir." denildi.

10 yıllık 'Trafik Güvenliği Eylem Planı'nı hayata geçirmek amacıyla bir dizi çalışmalar başlatıldığının belirtildiği açıklamada, bu çalışmalardan birisinin de traktör ve karayolunu kullanan tarım araçlarının güvenli kullanımı ve teknik eksikliklerinin giderilmesi konusu olduğu ifade edildi.

Bu doğrultuda ilgili kurum, kuruluş, üniversite, sivil toplum kuruluşu ve özel sektörün katılımıyla 27-28 Eylül 2012 tarihinde Ankara Hilton Otel'de 'Tarım Araçlarının Güvenli Kullanımı' çalıştayı yapılacağı bildirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı