Öne Çıkanlar Gıda lavanta yetiştiricilliği mikado kayısı çit mazı fidanı dikimi ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Tarım Bakanlığı analizleri MAKÜ'de yapılacak
      MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, Veterinerlik Fakültesi'nin, Türkiye’de bir ilki başardığını belirterek, “Bakanlığın yapacak olduğu analizlerin Veteriner Fakültesi laboratuvarında yapılması ve yetkili olarak tayin edilmesi sertifikasını bugün aldık. Bundan mutluluk duyuyoruz. Bugüne kadar bu analizler zaten yapılıyordu. Bu belge, analizlerin doğru ve güzel yapıldığının bir göstergesi. Belgenin hak edilmesinde emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.” diye konuştu.

        MAKÜ Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mümtaz Nazlı da Burdur’un, hayvancılık denince ilk akla gelen iller arasında olduğunu anlattı. Prof. Nazlı, hem öğrencisine hem tarım ve hayvancılıkla uğraşan herkese farkındalık oluşturma yolunda hedefin ilerlediğini aktardı. Yapılan başvuru neticesinde MAKÜ’nün laboratuvar açma ve çalıştırma belgesini aldığını söyleyen Dekan Nazlı, “Bu nedenle fakültemiz Mikro Biyoloji, Parazitoloji, Patoloji, Farmakoloji ve Toksikoloji Biyokimya Anabilim Dalı Laboratuvarı'nın kuruluş ve çalışma iznini aldı. Ülkemizde ilk kez bu izin üniversitemize verildi. Hem koruyucu hekimlik hem de klinik hizmetleri anlamındaki sertifikanın çiftlikten sofraya tüm aşamalarda Burdur’a çok büyük katkıları olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

        Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı ise Burdur’un, hastalıklarla mücadele kapsamında laboratuvar metotlarının çok fazla kullandığını aktardı. Ahmet Dallı, yerinde laboratuvarın kurulmasının hastalıklarla mücadelede önemli bir avantaj olacağını iletti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı