Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

Tüccar ve komisyonculara barkod ve künye uyarısı
 Rıza Uysal, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin sebze meyve üretiminde dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu bildirdi. Üretimin artırılması ve ürünlerin uluslararası alanda rekabet şansının yükselmesi için çağdaş üretim teknikleri ve elektronik altyapının kurulmasının önemine işaret eden Uysal, yeni Toptancı Hal Yasası'nın üretici, komisyoncu ve tüccarları bu altyapıyı oluşturmaya zorunlu kıldığını açıkladı.

Uysal, yeni Toptancı Hal Yasası'ndaki uygulamalarla ilgili üretici ve esnafa yönelik bilgilendirme toplantıları düzenleyeceklerini kaydetti. Yasayla kapsamında oluşturulacak otomasyon altyapısıyla sofralara gelen her türlü sebze ve meyvenin, künye ve barkod aracılığıyla izlenebileceğine değinen Uysal, künye ve barkod oluşturma sorumluluğunun da komisyoncu ve tüccara ait olduğunu ifade etti.

Uysal, açıklamasında, ''Künye ve barkod oluşturmayan üretici, komisyoncu ve tüccar ağır cezai yükümlülüklerle karşılaşacak'' dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı