Öne Çıkanlar Gıda vairo badem çeşidi fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Türk Telekom'dan Çiftçi Eğitimine Destek
Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, kırsal kalkınmaya ve çiftçi eğitimine destek çalışmaları çerçevesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'yla işbirliği yapıyor. Bu işbirliği kapsamında bakanlığın resmi yayın organı olan Web Tarım TV artık Türk Telekom sunucuları ve Bakanlığa sunduğu internet TV medya teknolojileri üzerinden yayın yapıyor. Web Tarım TV, Türk Telekom'un desteğiyle bilgiyi daha hızlı ve daha iyi görüntü kalitesiyle Türkiye'nin dört bir yanındaki çiftçilere ulaştırıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde "Ülkemiz Tarımı İçin Yayındayız" sloganı ile 1,5 yıldır faaliyet gösteren Web Tarım TV,Türkiye'de internet üzerinden yayın yapan en büyük kamu kuruluşu televizyonu olma özelliğini taşıyor. Tarım sektörüne yönelik 24 saat televizyon yayıncılığı yapan Web Tarım TV'nin tarımsal üretimden gıda güvenliğine, kırsal kalkınmadan hobi yetiştiriciliğine, çeşitli başlıklarda geniş bir yayın yelpazesi bulunuyor. Ayrıca TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı'nın 8. eTR Özel Ödülü'nü kazanan Web Tarım TV, Avrupa Komisyonu Bilişim Portalı "epractice.eu" tarafından da örnek proje olarak gösterildi.

Türk Telekom sunucuları üzerinden dünyanın en önemli online medya içerik yönetim sistemi teknolojilerinden biri olan Spark Enginuity İçerik Yönetim Sistemi ile artık daha hızlı ve kaliteli yayın yapmaya başlayan Web Tarım TV'yi bugüne kadar 2,5 milyon kişi ziyaret etti. İşbirliği kapsamında önümüzdeki dönemde Web Tarım TV'nin köylerde daha fazla takip edilebilmesi için altyapı çalışmaları dayürütülecek.

Konu hakkında açıklama yapan Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer şunları söyledi: "Türkiye'ye ve Türk ekonomisine değer katmak için çalışan Türk Telekom olarak altyapımızla böylesine önemli bir projeye destek olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu işbirliği sayesinde, tarım sektörünün sürdürülebilir gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen ve çiftçilerimize daha fazla üretim imkanı sunan Web Tarım TVdaha hızlı ve kaliteli yayın yapma imkanı buluyor. Türkiye'nin dört bir yanını kaplayan modern altyapımız ve teknolojimizle, çiftçilerimizin ekonomik ve sosyal yaşamına katkı sağlayacak bu projeye ivme kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz."

GTHB Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Recep Tezgel işbirliği ile ilgili olarak "Üreticilerden akademisyenlere kadar sektörün tüm paydaşlarını ortak bir çatı altında buluşturan Web Tarım TV geniş eğitim filmi arşivi ile Türk çiftçisine yeni bir pencere açıyor. Web Tarım TV, üreticilerin daha az girdi ve maliyetle daha fazla üretim yapmasına katkı sağlıyor. Türk Telekom ile yapılan işbirliği sayesinde çiftçilere yönelik gerçekleştirilen yayım faaliyetlerinin daha fazla ulaşılabilir ve daha etkin olması için önemli bir adım atıldı''dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı