Öne Çıkanlar hayvancılık çiftçi tarım yetiştiricilik kursu vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

TUSİAD Başkanı Dinler: Turhal'da seracılık ve hayvancılığa ağırlık verilmeli
TOKAT (CİHAN)- Turhal’ın kalkınmasının sera tarımı ve hayvancılığın yaygınlaşmasıyla doğru orantılı olduğunu belirten Başkan Sami Dinler, bölge ikliminin her türlü sebze ve meyvenin yetişmesi için çok elverişli ve toprak verimliliğinin ise çok yüksek olduğunu kaydetti.

Turhal’da irili ufaklı birçok dağınık arazinin bulunduğunu anlatan Dinler, bunların birleştirilerek, arazi toplulaştırması yapılması halinde güzel ürün alınacağını ifade etti.

Dinler, Turhal arazisinin verimli olduğuna dikkat çekerek, ilçede her türlü tarım ürünlerinin yetiştirilebileceğini ve bu potansiyelin değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Turhal'da tarımın bilinçli ve profesyonel manada yapıldığı takdirde hem ilçe hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağının altını çizen Dinler, "İlçemizde kividen karpuza, çilekten cevize, domatesten patlıcana, kavundan elmaya, biberden şeker pancarı ve üzüme kadar her şey yetişiyor. Sera tarımcılığı yaygınlaştırılarak yeni iş istihdam alanları oluşturulabilir. Ayrıca ceviz ekimi bölgemizde yaygınlaştırılabilir. Bu alanı bakir bir alan olarak görüyorum. Bölgemiz hayvancılık için de çok müsait. Bu da profesyonel manada ele alınırsa güzel neticeler getireceğini düşünüyorum. İlçemiz mermer ve traverten bakımından zengin. Çıkarılıp işlenmekte ve ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bununla ilgili yeni iş alanları da oluşturulabilir. “ şeklinde konuştu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı