Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Üzümsuyu Üreticilerine Teknik Destek

 

Kurum yetkilileri "daha önce birçok kurum temsilcileri, gıda sanayicisi ve üreticiler ile yaptığımız toplantı ve gerçekleştirdiğimiz demonstrasyonlar ile aktardığımız üzüm suyu üretimi konusundaki bilgi ve becerilerimizi bu sefer de Şarköy İlçesi Mursallı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleri ile paylaştıklarını" belirtmeişlerdir.

Tekirdağ ili Şarköy İlçesi Mursallı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bünyesinde bulunan ve kuruluş aşamasında olan üzüm suyu üretim tesisi ile ilgili olarak kooperatif başkanı, üyeler ve işletme çalışanlarına tesis kuruluşu ve işletilmesi hakkında teknik destek vermek amacıyla gerçekleştirdiğimiz program çerçevesinde, Kurumumuz araştırmacıları Dr. Levent TAŞERİ ve Ziraat Yük. Mühendisi Turgay KIRAN, Mursallı Köyünü ziyaret etmişlerdir.

Kooperatif yöneticileri ve diğer ilgililer ile gece geç saatlere kadar süren teknik bir toplantı gerçekleştiren Tekirdağ Araştırma İstasyonu uzman ekibi, üzüm suyu üretim tesisinin kurulması ile devamında üretim aşaması ve pazarlama konularında daha önce sonuçlandırdığımız konu ile ilgili projelerin çıktılarını, dünyadaki diğer araştırma sonuçlarını, kendi üzüm suyu üretim tesisimizden edindiğimiz genel işleyiş ve üretim prosesi ile ilgili tecrübelerimizi katılımcılara aktarmışlardır.

Sonuçlandırılmış bilimsel araştırma projelerinin arşiv raflarında tozlanarak kaybolup gitmelerinin önüne geçilmesi, pratiğe aktarılarak milli ekonomiye katma değer sağlanması adına elle tutulur güzel örneklerden olan bu ve benzeri projelerimizle bölgemiz ve ülkemiz bağcılığına, meyveciliğine başarı ile hizmet eden Kurumumuz, gerek bilimsel çevrelerin gerekse de üretici ve sanayicilerimizin takdirini toplamaya devam edeceği belirtilmiştir.
            Proje ve konu ile ilgili yapılan faaliyetler hakkında daha ayrıntılı bilgi 
www.bagcilik.gov.tr adresinden edinilebilir.

 

Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı