Öne Çıkanlar eğitim akif özkaldı vairo badem çeşidi fındık hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Genç çiftçilere manda dağıtımı

Van’da ‘Genç Çiftçi’ projesi kapsamında hibe almaya hak kazanan 13 genç çiftçiye toplam 60 adet manda dağıtıldı.

Van’da ‘Genç Çiftçi’ projesi kapsamında Bahçesaray, Başkale, Çatak, Çaldıran, Edremit, Erciş, Gürpınar ve Tuşba ilçelerinde hibe desteği almaya hak kazanan 12 genç çiftçiye, yurt içinden temin edilen 30 bin TL değerinde 5’er baş olmak üzere toplam 60 baş manda verildi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş, “Geçmiş yıllarda ilimizde yaygın olarak yetiştiriciliği yapılan mandanın, Bakanlığımız tarafından ilimizde ilk olarak bu yıl dağıtımı yapıldı. İnşallah tekrar ilimizde manda yetiştiriciliği yaygınlaştır ve eski potansiyeline ulaşır. Verilen bu desteğin, genç çiftçilerimize ve ülkemiz tarımına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İl Müdürü Görentaş, dağıtımı yapılan mandaların yerinde kontrollerini yapmak üzere proje uygulanan köylere ziyarette bulundu.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan projeleri desteklenmelerinden hak kazanan diğer genç çiftçilere ise Bakanlığımızın belirleyeceği takvime göre daha sonra dağıtım yapılacağı bildirildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,