Öne Çıkanlar trakya eğitim özel sektör teşvikleri tarım ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

“2014 Ereğli açısından çok ağır kayıplara neden oldu“
Zonguldak Ereğli İçin Mücadele Platformu Sözcüsü ve Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Özcan, 2014 yılının önceki yıllara göre Ereğli açısından çok daha ağır ekonomik kayıplara neden olduğunu ve yıl içerisinde bir çok esnaf ve iş adamının iflas ederek battığını söyledi. Özcan, ilçenin ekonomik açıdan çöküşünde Erdemir idaresinin büyük payı bulunduğunu vurguladı.

Ereğli’deki ekonomik sıkıntıların 2014 yılında Zonguldak’ı da etkisi altına aldığını dile getiren Özcan "Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun kara listesinde Zonguldak ilimiz 81 il arasında Batman’ın arkasından ikinci sırada geliyor. Zonguldak’ın BDDK’nın kara listesinde ikinci sırada yer alması ekonomik açıdan ne halde olduğumuzun en somut göstergesidir. Yaklaşık bir yıldır Ereğli için verdiğimiz mücadele sırasında dile getirdiğimiz ekonomik gerçekler ve önlem alınmadığı takdirde ileri ki yıllarda kötüye gidişin daha da hızlanacağı yönündeki söylemlerimiz üzülerek söylüyorum; maalesef bizi bir kez daha haklı çıkardı" dedi.

Ereğli’nin ekonomik olarak kötüye gidişinin en önemli sebebinin Erdemir yönetiminin yanlış politikaları olduğunu savunan Özcan "Erdemir mevcut hükümet tarafından mutlak suretle terbiye edilmelidir. Ne yazık ki bu güne kadar yaptıkları her şey yanlarına kar kaldı. Hemen hemen bütün birimlerde işçi kıyımı yapılıyor, kimsenin sesi çıkmıyor. Torpil aldı başını gidiyor. Göz göre göre farklı şirketler üzerlerinden kar transferleri yapılıyor yine kimse hesabını sormuyor. Erdemir’in hukuki olmayan kar transferleri, işçi kıyımı ve ilçemizdeki firmalara karşı yapılan haksız uygulamalarla ilgili olarak tarafımıza hem Erdemir içerisinden hemde Erdemir dışından ciddi anlamda belge ve bilgiler gelmektedir. Biz Ereğli Mücadele Platformu olarak bu bilgi ve belgeleri ekonomik konularda uzman olan hukuk danışmanımıza ilettik. Kendisi bu belge ve bilgileri inceleyip önümüzdeki aylarda yargı sürecini de başlatacak ve Erdemir yönetimi ile mücadelemizi hukuki zemine taşıyacağız. Erdemir sadece Ereğli’yi yutmakla kalmadı şimdide Zonguldak’ı yutmaya başladı. Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, Ereğli’ye yüzünü dönene kadar biz mücadele etmeye kararlıyız." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi