Öne Çıkanlar palmiye ağacı destekleme mehmet aydın çiftçi fındık

Bu haber kez okundu.

75 bin parazitoiti, buğday ekili alanlara bırakıldı
Mayıs ayı başında süne mücadelesi çalışmalarına start veren Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, süne ile biyolojik mücadele kapsamında 75 bin süne parazitoitini Gölbaşı’na bağlı Velihimmetli köyünde buğday ekili alanlara bıraktı.

Ankara İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, hububatta büyük zararlara ve ekonomik kayıplara yol açan süne zararlısına karşı yürütülen biyolojik mücadeleye destek amaçlı olarak 75 bin süne parazitoiti Gölbaşı’na bağlı Velihimmetli Köyü’nde buğday ekili alanlara bırakıldı. Ankara İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel yapılan salım neticesinde bölgedeki parazitlenme oranını artırmayı hedeflediklerini belirterek, parazitlenme oranının artırılmasıyla kimyasal mücadele çalışmalarının o oranda azalacağını söyledi.

Süne yumurta parazitoitlerinin, sünenin en önemli ve etkili doğal düşmanları olduğunu vurgulayan Temel, amaçlarının, süne yumurtasına kendi yumurtasını bırakarak sünenin çoğalmasını engelleyen bu faydalı böceklerin sayısını artırarak sünenin yok olmasını sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı