Öne Çıkanlar Gıda makam aracı eğitim özel sektör teşvikleri trakya

Bu haber kez okundu.

Adana'da kurbanlık canlı hayvan fiyatları belirlendi
Adana’da bu yıl satışı yapılacak kurbanlık canlı hayvan fiyatları belirlendi. Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Saruhan Yağmur, "Adana’da bu yıl kurbanlık küçükbaş koyunun kilo fiyatı 13 lira, küçükbaş keçinin kilo fiyatı 12 lira, küçükbaş tekenin kilo fiyatı 12 lira, büyükbaş tosunun kilo fiyatı 11 lira, büyükbaş düvenin kilo fiyatı da 10 lira olarak belirlendi." dedi.

Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Çukurova, Sarıçam, Seyhan, Yüreğir İlçe Belediyesi Yetkilileri ve Koyun ve Keçi Damızlık Hayvan Yetiştiricileri Birlik Başkanı Murat Şen ile yaptıkları toplantıda, bu yıl kurban bayramı nedeniyle satışa sunulacak canlı hayvanların kilo fiyatını tespit ettiklerini bildirdi. Kurban Bayramı süresince yapılacak kurban kesimlerinin belediyeler tarafından gösterilecek kesimhanelerde yapılması gerektiğini kaydeden Yağmur, bu durumun denetleneceğini, kurban kesenlerin Kasaplar Esnaf Odası’nca verilen tanıtım kartı taşımamaları halinde, kesene ve kestirene kanuni işlem yapılacağını ifade etti. Yağmur, vatandaşların mağdur olmamak için kurbanlıklarını resmi belgeli kasaplara yaptırmalarını istedi. Yağmur, bu arada mahalle aralarında bulunan kıyma makinelerinin kasaplar dışında kullanımının yasak olduğunu, tespit halinde suç duyurusunda bulunarak, toplattıracaklarını duyurdu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı