Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım yetiştiricilik kursu hayvancılık ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Afyon'da çiftçiye toprak analizi yaptırın çağrısı
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, çiftçilere tarlalarından daha iyi verim alabilmeleri için toprak analizi yaptırmaları çağrısında bulundu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın çiftçilerin toprak analiz yaptırma süresinin bir ay daha uzattığı belirtildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği çerçevesinde yürütülmekte olan 2014 Yılı Toprak Analizi Desteği müracaatlarının 4 ay önce başladığını söyledi. Arap, bu ayın sonun kadar olan son başvuru tarihinin ekim sonuna kadar uzatıldığını belirterek, üreticilerin bu destekten faydalanabilmesi için analizlerini yaptırması gerektiğini kaydetti.

Arap, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 50 dekar ve üzeri her bir tarım arazisinin gübre desteklemesinden yararlanalabilmesi için bir analiz yaptırmak zorunda olduğunu anlatı. Arap, “50 dekarın altındaki tarım arazisi için toprak analizi yaptırma şartı aranmaz. Şu iyi bilinmelidir ki tarımsal alanda en iyi verim alabilmek için toprağın ne istediğini bilmek gerekir. En iyi tohum bile kullanılsa şayet topraktaki eksik mineraller karşılanmaz veya yanlış gübreleme yapılacak olursa hiçbir zaman beklenen verim alınamaz. Bu yüzden çiftçilerimize sesleniyorum mutlaka toprak analizi yaptırın.’’ dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı