Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi besi sığırı yetiştiriciliği bekir pakdemirli lavanta yetiştiricilliği antalya fuar

Bu haber kez okundu.

Ağrı’da 'Gülen yüzlerimiz sağlığınız için hep sizinle' projesi
Ağrı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kültür ve Eğitim Vakfı ortaklığıyla hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Gülen Yüzlerimiz Sağlığınız İçin Hep Sizinle” projesinin açılış toplantısı yapıldı.
Kültür ve Kongre Merkezi salonunda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Murat Irgatoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Neriman Karakoç, Sağlık Müdürü Fikriye Tekin, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cesim Solhan, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Murat Dicle, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, şube müdürleri Özlem Çeçen ve Murat Karakurt, kurum müdürleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Neriman Karakoç, “Mesleki eğitim, bütün gelişmiş ülkelerde önemsenen bir eğitim olduğu gibi ülkemizde de önemsenmektedir. Gerçi son 20 yıldır meslek liselerinde yaşanan talep düşüklüğünün temel nedeni yapısal nedenlerdir. En önemli nedenlerinden biri mesleki eğitimin statü ve itibar sorunudur. Esasında statü sorunu küresel sorundur. Genel olarak tüm ülkelerde akademik bilgi ve eğitim; mesleki ve teknik eğitimden daha itibar görmektedir. Ülkemizde ara eleman ve teknik personel yetiştirmek üzere çeşitli kampanyalar başlatılmış, teşvikler sunulmuştur. Henüz istenilen seviyeye mesleki eğitim gelmemekle beraber çıta yükselmeye devam etmektedir. İlimizde de meslek liseleri yeni adlarıyla mesleki ve teknik Anadolu liseleri yeni bir kimliğe büründürülerek eğitimlerini sürdürmektedirler. Bizler de Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü olarak AB projeleri başta olmak üzere diğer projelerin sayılarını arttırmak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Mesleki ve teknik eğitimi yaygınlaştırmak ve kalitesini arttırmak için uğraş veriyoruz. Ağrı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi öncülüğünde yapılan bu proje sayesinde de hem sağlık bölümündeki tüm öğrencilerimiz maksimum fayda sağlayacaklardır hem de bu çalışma bir model olarak dalga dalga diğer okullarımıza ve diğer illerimize yansıyacaktır” dedi.
Vali Yardımcısı Murat Irgatoğlu da, projede emeği geçenlere teşekkür etti.
Öğrencilerin, hemşireliğin önemini anlatan skecinin ardından verilen kokteylle program sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi