Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım yetiştiricilik kursu hayvancılık fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Ağrı'da ramazan gıda denetimleri artarak devam ediyor
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Ağrı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından yürütülmekte olan denetimlerde, talebi artan ürünlere yönelik ağırlık verildiği belirtildi. 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında bütün gıda işletmelerinde, risk esasına göre tüketici menfaatlerinin ve halk sağlığı korunmasıy ile haksız rekabetin önlenmesi amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlüklerindeki kontrol görevlileri tarafından rutin denetimler yapıldığı açıklandı.

Ağrı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Demirkıran, ramazan boyunca ekmek ve ekmek çeşitleri üretim yerlerinde, unlu mamuller üretim yerlerinde, pastacılık ürünleri üreten işyerlerinde, kasaplar, toplu tüketim ve satış yerlerinde denetimlerin devam ettiğini söyledi. Şartları mevzuata uymayan işletmelere, kanuni işlem yapıldığını belirtti. Denetimlerin sadece cezai işlem uygulama anlayışı içinde yapılmadığını vurgulayan Demirkıran, "Gıda üretim ve dağıtımının tüm aşamalarında gıda güvenliği bilinci oluşturulması amacıyla gıda işletmecilerinin bilgilendirilmesi ve üretim kalitesinin arttırılması en temel amacımızdır. Ramazan ayı boyunca denetimler artarak devam edecektir." dedi. İl Müdürü Demirkıran, bütün bunlara rağmen en iyi denetçi müşterinin kendisi olduğu için vatandaşların açıkta satılan, menşei belli olmayan, bozuk ve sağlıksız ürünleri satın almamasını, görülen olumsuzlukları Alo 174 Gıda İhbar hattına bildirmelerini istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı