Öne Çıkanlar palmiye ağacı destekleme mehmet aydın çiftçi fındık

Bu haber kez okundu.

Akkuş kuru fasulyesi 13 TL
Yeni hasat dönemi öncesi Akkuş Ziraat Odasında Akkuş kuru fasulyesi hakkında bir toplantı gerçekleştirildi.

Akkuş kuru fasulyesinin sorunlarının konuşulduğu toplantıda söz alan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, "Akkuş kuru fasulyesinin tanıtımı konusunda en büyük çabayı gösterenlerden biri de Milletvekilimiz Sayın Mustafa Hamarat'tır, kendisiyle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisindeki tüm Milletvekillerine ikram ettik, beğenildi ve çokta ilgi gördü.” dedi.

Tanıtım bakımından fasulyenin iyi bir noktaya geldiğini vurgulayan Başkan Demirci, "Tanıtımla ilgili bir sorunun olduğunu düşünmüyorum ancak üretim ve ambalajlama konularında eksikliklerimiz var, üretimi artırmalıyız, köyde oturan insanlarımıza bunu teşvik etmeliyiz. Üretimin artırılması ile ilgili gerek sulama gerekse teşvik konularında her türlü desteğe hazırız. Kuru fasulyemiz Akkuş'un bir markası bu değerini daha da artırmalıyız bunun için çaba göstermeliyiz." diye konuştu.

Toplantıda söz alan Akkuş Kaymakamı Hüseyin Atila ise "Paketleme ve markalaşma konularında eksikliklerimiz var, bunun giderilmesi için çalışma yapmalıyız fasulyeyi gelişi güzel poşetlere koymadan standartlara uygun ambalaj bastırıp satışını o şekilde sağlamalıyız." dedi.

Yapılan toplantıda kuru fasulyenin Akkuş Ziraat Odası tarafından tek elden alınmasına karar verilirken, oturak fasulyenin fiyatı 10, çangal fasulyenin fiyatı ise 13 lira olarak belirlendi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı