Öne Çıkanlar çiftçi jakaranda ağacı vairo badem çeşidi Antep fıstığı interfresh fuar

Bu haber kez okundu.

Aksaray OSB'de yatırım için arsa tahsisleri devam ediyor
OSB'de yatırım için arsa tahsislerinin devam ettiğini belirten Aksaray Valisi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selami Altınok, yeni gelişen organize sanayiler içerisinde en iyilerinden bir tanesi olduklarını söyledi.

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu toplantısı, Vali OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selami Altınok başkanlığında Belediye Başkanı OSB Başkan Vekili Nevzat Palta, Yönetim Kurulu Üyesi ATSO Başkanı Ahmet Koçaş ve OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar’ın katılımıyla yapıldı.

Vali Selami Altınok, yaptığı açıklamada, Aksaray OSB’nin Türkiye’deki en iyi organize sanayilerden biri olduğunu belirterek, “Bugün yine organize sanayi yönetim kurulumuzu organize sanayideki büromuzda toplamış olduk. Yine yol, arsa talepleri, organize sanayinin işleyişi alakalı, sıkıntılarıyla alakalı görüşmelerimiz vardı. Bunları yaparken de 100 kişi istihdam edecek 38 dönümlük bir tahsis gerçekleştirdik. Herkesin malumu olduğu üzere ilimizdeki sanayi, özellikle organize sanayimiz çok hızlı bir şekilde gelişiyor. O hızlı gelişimle beraber burada istihdam yaratan sanayici kardeşlerimizin ve çalışan işçi kardeşlerimizin daha iyi şartlarda üretim yapabilmesi için, altyapı noktasında sıkıntı yaşamaması için mücadeleyi hep beraber belediye başkanımız ve diğer yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla beraber veriyoruz. Türkiye’deki yeni gelişen organize sanayiler içerisinde en iyi durumda olan bir tanesi biziz." ifadelerini kullandı.

Aksaray Belediye Başkanı OSB Başkan Vekili Nevzat Palta, Aksaray OSB’nin yatırım için cazibesini koruduğuna dikkat çekti.
Palta, şunları söyledi: “Bugün yine bir organize sanayimizin, Sayın Valimizin başkanlığında yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirmiş olduk. Yine bu çerçeve içerisinde kısmen Sayın Valimizin bahsetmiş olduğu gibi, işte yaklaşık olarak söylüyorum, 100 kişi istihdam oluşturuldu ve 38 dönümde arsa tahsisi yapmış olduk. Tabii ki bunlar sevindirici. Belki şöyle baktığımız zaman bu süreçte sanki vatandaşlarımızın hemşehrilerimizin veya Türkiyemizin değişik insanlarının yatırım konusunda biraz tereddütlü olduğu söylentilerine rağmen ama sonuçta bizim her toplantımızda onlarca dönüm arazi tahsisi yapıyoruz. Yüzlerce insana burada iş aş imkânı sağlamış oluyor. Bu da bizim Aksaray Organize Sanayimiz açısından hakikaten önemli bir gösterge olarak değerlendiriyoruz."

ATSO Başkanı Ahmet Koçaş ise ilk kez katıldığı OSB toplantısında yönetim kurulunun sorunları çok iyi bildiğini ve bu nedenle herkesin biraz sabırlı olması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Sayın Valimizin başkanlığında yönetim kurulu toplantısına katıldım. Bu benim ilk toplantım. Organize sanayimiz günden güne büyüyor. Bugün de yine yaklaşık 100 kişilik bir istihdam sağlayacak 38 dönümlük bir arazi tahsisi yapıldı. Aksaray dışarıdan bakıldığı zaman diğer iller içerisinde her zaman farklılığını önde götüren bir il boyutunda gidiyor. Buradan bugün ki toplantıda organizemizdeki sorunları masaya yatırdık. Bilinen sorunlar. En büyük sorunlarımızdan bir tanesi altyapı sorunu vardı. Sayın Valimizin dediği gibi ileriki dönemlerde ileriki zamanlarda zaten süratli bir şekilde altyapı çalışmaları devam ediyor. Belki bir 6 ay veya ileriki kısa bir zamanda altyapı sorunumuz kalmayacak. Ben buradan organizedeki bütün işverenlerden biraz sabırlı olmalarını istiyorum. Sorunları biliyoruz. Biraz zaman içerisinde iyi sonuçlar alacağız. Burada sorunların yüzde 100'ünü bilen bir yönetim var. İnşallah en kısa zamanda buradaki sorunları çözeceğiz. Yol sorunumuz Sayın Belediye Başkanımın dediği gibi en kısa zamanda yapılacak. Biraz zaman biraz sabır istiyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,