Öne Çıkanlar tarım vairo badem çeşidi eğitim mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

'Aktarma istasyonlarında perişan olan İzmirliye zam ikinci darbe'
SP İzmir İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Bayram Sakartepe, aktarma istasyonlarında perişan olan İzmirliye ikinci şok ve darbenin, toplu ulaşıma zam yapılması olduğunu söyledi. 1 Ocak 2015'ten itibaren uygulanacak zam hakkında basın toplantısı düzenleyen Sakartepe, bu ulaşım hizmetinin bu parayı hak etmediğini belirtti.

İl başkanlığında bin basın açıklaması yapan Bayram Sakartepe, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, zammı geri alarak aktarmalı ulaşım sisteminde de ciddi iyileştirmelere gitmesi gerektiğini savundu. Bütün dünyada petrol fiyatları düşerken İzmir'de toplu ulaşım ücretlerine zam yapan Büyükşehir Belediyesi'ni anlamanın mümkün olmadığını vurgulayan İl Başkanı Sakartepe, “Herkes gider Mersin’e, Büyükşehir gider tersine. Mazot fiyatlarının gerilediği bir zamanda fiyat artışı yapılmasını iyi niyetli olarak değerlendiremiyoruz. Böyle bir dönemde uygulamaya koyulacak olan ulaşım zammı, en başta dar gelirliler olmak üzere İzmirlilere darbe vurdu. Zam kararı alındıktan sonra Kocaoğlu'nun zamla ilgili vatandaştan destek istemesini ise nasıl nitelendireceğimizi bilemiyoruz.” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi'nin, toplu ulaşımda uygulama koyduğu aktarmalı sistemde amacına ulaşamadığını ve başarılı olamadığını dile getiren SP’li Sakartepe, “Yığılmalar azaldı, plansızlık bitti mi? Hayır. İzmirlilerin isyanı sona erdi mi? Trafik azaldı mı? Hayır. Ciddi yığılmaların yaşandığı sistemde daha önce tek otobüsle gidilebilen yere artık iki veya üç vasıtayla gitmek zorunda kalınıyor. Bütün toplu taşıma araçlarında balık istifi yolculuk yapılıyor. Güzergâh sürelerinde de ciddi artışlar yaşanıyor. Herkesin hayatının zorlaştığı ve karmaşıklaştığı ulaşıma bir de zam çilesi eklendi. İzmir halkı, çifte eziyete maruz bırakıldı.” ifadelerini kullandı. İzmirlilerin parasıyla eziyet çektiğini belirten Sakartepe, vatandaşların hem bu şartlarda yolculuğunun hem de kördüğüm bir ulaşımın böyle bir zammı hak etmediğini sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi