Öne Çıkanlar lavanta üretim interfresh vairo badem çeşidi hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

Aliağa'ya 'süper itfaiye' geliyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aliağa ilçesinde yapımını tamamladığı itfaiye binası, 27 Aralık 2014 Cumartesi günü törenle açılacak. Şehrin kuzey ilçelerine hizmet verecek yeni itfaiye, Aliağa ve çevresindeki sanayi tesislerinin yoğunluğu sebebiyle özel donanıma sahip olacak.

Modern tesisleri, teknolojik donanımı ve eğitimli personeliyle Türkiye’nin en güçlü itfaiye teşkilatını oluşturmak üzere adımlar atan Büyükşehir Belediyesi, 13. itfaiye binasını da tamamladı. Aliağa’da Kuzey Bölge Amirliği olarak hizmet verecek yeni bina, sanayi tesislerindeki yangınlara da etkili müdahale edebilecek şekilde donatılıyor. Görev alanı Aliağa’nın yanısıra Menemen, Foça, Dikili, Bergama ve Kınık gibi kuzey ilçelerini kapsayan Kuzey Bölge Amirliği için inşa edilen bina, donanımıyla çağın ihtiyaçlarını karşılayacak. 4 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulan tesiste, 30 personel aynı anda görev yapacak. Garajında ise endüstriyel afetlere müdahaleye uygun tipteki araçlar yer alacak ve Türkiye’nin önemli sanayi tesislerinin bulunduğu Aliağa ve çevresinde yaşanabilecek yangınlara en güçlü şekilde müdahale imkanı sunacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından alınan ve üretim aşamasındaki müdahale aracı, petrokimya tesislerindeki endüstriyel yangınlara etkili müdahalede kullanılacak. Uzaktan kumanda edilebilen insansız (robotik) araç da yakında Aliağa İtfaiyesi’nin filosuna dahil olacak. Tesiste, yeni araçlarıyla birlikte AKS 110 birimi de görev yapacak. Doğalgaz ve güneş enerjisinin karma olarak kullanılacağı “yeşil bina” teknolojisiyle inşa edilen tesis jeneratörü, su depoları ve personelin bütün ihtiyacını giderecek donanımıyla kendine yetebilen özellikte olacak. Günün 24 saati yaşamın süreceği tesiste, itfaiye personeli için spor salonu da bulunuyor.

Yenişehir’deki merkez binanın dışında Gaziemir, Narlıdere, Karabağlar, Eskiizmir, Gümüldür, Menemen, Selçuk, Seyrek ve Bayındır itfaiye merkezleriyle Karabağlar ve Toros İtfaiye eğitim tesislerini hizmete alan belediye, Aliağa binasıyla tesislerinin sayısını 13’e çıkardı. Kemalpaşa Ören’deki merkezin yapımı, ayrıca Torbalı, Menderes ve Seferihisar'da da itfaiye binası yapılması için çalışmalar devam ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi