Öne Çıkanlar eğitim ayçiçeği zararlıları aa ayçiçeği yetiştiriciliği ceviz bahçesi

Bu haber kez okundu.

Almanya'da radyo-tv vergisinin kaldırılması için çalışma başlatıldı
Almanya’da radyo-televizyon vergisinin (GEZ) bu kez tamamen kaldırılması gündeme geldi. Bild gazetesinin verdiği habere göre, Federal Maliye Bakanlığı, GEZ kesintisinin kaldırılmasını öngören bir taslak üzerinde çalışmaya başladı.

Devlet televizyonlarını izlese de izlemese de milyonlarca haneden sorgusuz sualsiz alınan GEZ vergisinin tamamen kaldırılmasını öngören taslağın, bilirkişi raporlarına göre hazırlandığı belirtildi.

“RADYO-TELEVİZYON VERGİSİNDE REFORM VAKTİ GELDİ”

Federal Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble’ye bağlı olarak çalışan danışma kurulunda yer alan 32 profesörün hazırladığı bilirkişi raporunda, devlet televizyonlarını düzenleyen sistemde bir an önce reforma gidilmesi için “makul gerekçeler” bulunduğu ifade edildi.

Bakan Schäuble’nin bilirkişi heyeti, özel radyo ve televizyonların “ticari doğaları gereği” uzak durduğu yapımların, ARD ve ZDF gibi kamu kanalları tarafından üstlenilmesi gerektiğine dikkat çekti. Bu da devlet televizyonlarının popüler yayınlardan elini çekmesi demek oluyor.

“ARD VE ZDF İZLEMEYENDEN ‘GEZ‘ KESİLMESİN”

Böylelikle devlet yayınları için kişi başına yılda 94 Euro harcanan ve AB’de ilk sıralarda yer Almanya’nın kamu giderlerinde önemli bir kalemin eksilmesi öngörülüyor.

GEZ vergisinin kalkması halinde federal bütçede yılda 7,3 milyar Euro gelir kaybı olacağı tahmin ediliyor. Bu durumda ise kamu kanallarının küçültülmesi ve günümüz şartlarına uygun bir modelle finanse edilmesi tavsiye ediliyor.

Bu da halen 17,98 Euro olan GEZ kesintisinin, ARD ve ZDF’yi gerçekten izlemek isteyenlerden yapılması gerektiği anlamına geliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı