Öne Çıkanlar lavanta interfresh üretim vairo badem çeşidi hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

Alpaslan Ali Can Koleji öğrencilerinden anlamlı faaliyet
Burdur’da faaliyet gösteren Özel Alpaslan Ali Can Koleji’nin Değerler Platformu öğrencileri Burdur Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ni ziyaret ederek buradaki arkadaşları ile birlikte ortak boyama çalışması yaptı.

Ziyareti öğrencileri ile birlikte gerçekleştiren öğretmen Dilek Aslan, “Platformda görevli öğrencilerim, sırdan bir boyama çalışmasının engelli öğrencilerle beraber yapıldığında ne kadar anlamlı olduğunu yaşayarak öğrendi. Hayatın gerçeklerini öğrencilerimizle paylaşmak için böyle bir proje gerçekleştirelim istedik. Sağlıklı bir insanın fırça gibi küçük bir gereci ne kadar kolay, engelli bir insanın ise ne kadar zor eline alıp boyama yaptığını gören öğrencilerimiz çok etkilendi. Engelli arkadaşlarına yardım etmeleri hem kendilerini, hem de yardım gören arkadaşlarını mutlu etti.” diye konuştu.

Okulun Platform Üyesi öğrencilerinden Dudu Beyza Kahya da, “Arkadaşlarıma yardım etmek onlarla beraber boyama yapmak beni hem duygulandırdı. Hem de çok mutlu etti. İstediklerimiz olmadığında üzüldüğümüz zamanlar oluyor. İstedikleri hayatları boyunca olmayacakları görünce daha anlayışlı ve dikkatli olmamız gerektiğini ve engelleri kaldırmak için sağlıklı insanların engelliler için her zaman bir şeyler yapabileceklerini gördüm.” diye konuştu.

Alpaslan Ali Can Koleji Müdürü Soner Oğuzhanoğlu da, “Değerlerin giderek değer kaybettiği, nihilist bir kuşağın hızla toplumu tehdit ettiği bir dönemde insani değerlere önem veren, yeni bir kuşak yetiştirmemiz lazım Bu da eğitimin yanında terbiye ve hayatı doğru okumakla olur. Bizler bir özel okul olarak, her istediği yapılan öğrencilerimize, hem hayatın kendileri için daha zor olduğu engelli arkadaşları ile kısa da olsa vakit geçirtip onları anlamalarını sağlamak istedik. Hem de engelli çocuklarımızı mutlu etmek istedik. Projeye katılan öğretmen ve öğrencilerimi tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi