Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı yüksek planlama kurulu hayvancılık eğitim begonvil fidanı

Bu haber kez okundu.

Alperen Ocakları:Mısır'da askeri cuntanın katliamlarını lanetliyoruz
Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı Manavgat Şube Başkanı Mehmet Çayır, Mısır'daki cuntanın yaptığı katliamı kınadı.

Mehmet Çayır, yaptığı yazılı açıklamada, Mısır'da 40 gün önce ABD, Batı ve Körfez ülkeleri destekli yapılan askeri darbenin esas hedefinin İsrail'in Ortadoğu'da güvenliği ile Türkiye'nin Afrika ve Ortadoğu'da etkinliğini kırmaya yönelik olduğunu kaydetti. ABD'nin İsrail'in güvenliği için Mısır ordusuna Can David anlaşması gereği 1979 yılında bu yana askeri yardım yaptığı için askeri darbeye açık bir dille darbe diyemediğini belirten Çayır, Muhammed Mursi'nin göreve gelir gelmez Refah sınır kapısı açarak ve Doğu Akdeniz'de İsrail menfaatleri için yapılan anlaşmaları iptal ederek Türkiye'ye destek vermesinin cunta ve yabancı işbirlikçileri tarafından cezalandırıldığını ifade etti.

Son aylarda Türkiye'nin Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde etkinliğinden rahatsız olan güçlerin oyun içinde oyun sergilediğinin altını çizen Çayır, Lübnan Beyrut'ta kaçırılan 2 Türk pilotununda Mısır'daki askeri darbe cuntası ve yardakçılarının parmağının olduğunu savundu. Çayır, "Türkiye'nin Gezi Park'ı eylemleriyle ayağına gelme atma gayretleri adım adım sürüyor. Mısır'daki askeri darbe ve sivil halka karşı katliamaları Ortadoğu'da Türkiye'yi istemeyen güçlerin bir oyunu. Muhammed Mursi Türkiye dostu bir isimdi. Mursi, Türkiye'nin Ortadoğu'da ve Afrika'da var olması için bedel ödedi. Mursi'ye karşı yapılan askeri darbeyi lanetliyoruz. Mısır'ın adı cumhuriyet olsada 80 yıllık süre içinde hep askeri idare ile yönetildi. Cemal Abdulnasır, Enver Sedat ve Hüsnü Mübarek askerdi. Mübarek, 30 yıl süresince hep İsrail'in menfaatlerini korumaya yönelik çalışma yaptı. Askeri darbenin mimarı Sisi'de farklı değil. Mısır'da demokratik haklarını arayan insanlara silah sıkarak katliam yapan Mısır ordusunu ve darbecileri lanetliyoruz." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,