Öne Çıkanlar Gıda çiftçi şiddetli yağış eğitim trakya

Bu haber kez okundu.

Amasya’nın bitkisel ve hayvansal üretim potansiyeli hesaplanıyor
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi (TÜKAS) çalışmaları Amasya’da da tüm hızıyla devam ediyor.

Uygulanan proje ile tarımsal üretimin her aşaması kayıt altına alınarak, sağlıklı istatistiki veriler doğrultusunda üretim planı yapılması amaçlanıyor.
Amasya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Lokman Gültekin, görevli personelleri tarafından sahada yaptıkları tespitleri tamamen elektronik ortama aktardıklarını belirterek, ilin tarımsal varlıklarını eksiksiz olarak dijital ortamda kayıt altına almayı hedeflediklerini söyledi. TÜKAS projesinin veteriner ve mühendislerden oluşan 90 personel tarafından yürütüldüğünü kaydeden Gültekin, "Bakanlığımızın politika ve stratejileri doğrultusunda ilimizin tarımsal üretimi, teknolojinin imkanları da kullanılarak kayıt altına alınmaktadır. Bu kapsamda yalnız bitkisel üretim potansiyeli değil, hayvancılık ve alet ekipman sayısı da tespit ediliyor." dedi.

Tarımsal üretimde doğru yatırım ve stratejilerin belirlenmesi için, sağlıklı istatistiki bilgilere dayanan etkin bir planlamanın şart olduğunu vurgulayan Gültekin, "Yapılan bu çalışmalarla önümüzdeki dönemde sağlıklı istatistiki verilere dayalı, verimli ve kaliteli üretimi temel alan, ülkesel tarım politikaları geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Çalışmalarımız 1 Ekim 2014 tarihine kadar sürecektir." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı