Öne Çıkanlar çiftlik bank Üretici eğitim new york borsası Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Araban’da makineli pamuk hasadına başlandı
Gaziantep'in Araban ilçesinde 25 bin dönüm pamuk ekili alanda, makineli pamuk hasadına başlanıldı.

Araban Ovası’nda bu yıl 25 bin dönüm pamuk ekimi gerçekleştiğini belirten Araban Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Zeynel Güneş, "Araban Ovası’nda 2014 yılı makineli pamuk hasadı başladı. Üreticilerimiz, 2013 yılı hasat döneminde dönüme 400 kilogram pamuk alınırken, 2014 yılı hasadında dönüme 500 kilogram verim aldı." dedi.

Bu yıl 75 dönümlük alanda pamuk ekimi yaptığının bilgisini veren Ahmet Kısa isimli bir çiftçi, "Geçen yıl makine ile toplattığım pamuğun daha temiz toplanmış olduğunu görünce bu yılda pamuk hasadımı makine ile yapıyorum. Makine ile pamuk toplama tarım işçilerinin toplamasına göre daha temiz ve daha kaliteli olduğu için bundan böyle her pamuk hasadı döneminde pamuk hasadımı makine ile yapacağım." diye konuştu.
Araban ilçesine bağlı Fakılı mahallesindeki pamuk üreticiliği ve pamuk toplama makinesi işletmecisi Halit Demir ise tarım işçilerinin topladığı pamukların temiz olmadığı ve kalitenin de düşmesi üzerine geçen yıl iki makine alarak pamuk hasatı yaptıklarının bilgisini verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı