Öne Çıkanlar çiftçi jakaranda ağacı vairo badem çeşidi Antep fıstığı interfresh fuar

Bu haber kez okundu.

AÜ'de kalp kapağı ameliyatsız değiştiriliyor
Atatürk Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Sevimli, kardiyoloji merkezinde kalp kapağının ameliyatsız değiştirildiğini söyledi.

Son yıllarda kalp damar hastalıklarının tedavisinde heyecan verici yenilikler olduğunu hatırlatan AÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Sevimli, Bunlardan en önemlisinin kalp kapağının ameliyatsız değiştirilmesi olduğunu ifade etti. Sevimli şunları kaydetti: "Kalp merkezimizde kalp kapağını ameliyatsız bir şekilde yapabiliyoruz. Son yıllarda kalp damar hastalıklarının tedavisinde gelişme yaşanıyor. Bu yöntemle kalp ameliyatıyla tedavi edilen hastalar, kalpleri açılmadan kalp kapaklarını ameliyatsız yapıyoruz. Bu yöntem sayesinde tedavi olma şansına kavuşuyor. Bu işlemde hiçbir yer kesilmiyor, dikiş atılmıyor. Böylece hiçbir kanama da olmuyor. İşlemin hemen ardından da hastalarımız nefes alması rahatlıyor. Yine ayrıca merkezimizde yeni yöntemle kalp kapak hastalıklarında mandal yöntemi ile ameliyatsız gerçekleştiriyoruz. Açık ameliyatla kalp kapakçığı değiştirmek sorun iken bugün hiç kesi yapılmadan damar yoluyla kalp kapakçığı değiştiriliyor. Bunun öncülüğünü yapmanın iftiharını yaşıyoruz. Türkiye ve dünyada saygınlığı artan kardiyoloji merkezimizde üst yöneticisi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Günlük 130 hasta bize geliyor. Burada hatalarımıza en iyi şekilde hizmet veriyoruz. Kalp merkezimiz günün yirmi dört saati en iyi şekilde hizmet veriyor. Hastalarımızın buradan mutlu bir şekilde ayrılması bizleri de mutlu ediyor."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,