Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın sel madurları destekleme

Bu haber kez okundu.

Başkan Ataç: Hayvancılığa ve tarım üreticilerine destek vereceğiz
Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 500 başlık modern süt sığırcılığı işletmesini ziyaret etti. İşletmeyi gezen Ataç, işletmenin müdürü Veteriner Hekim Yücel Ekici’den süt amaçlı kurulan hayvan işletmesinin işleyişi hakkında bilgiler aldı. Ataç, hayvancılık başta olmak üzere bütün tarımsal faaliyetlerde üreticilere yardımcı olmaya devam edeceklerini söyledi.

Eskişehir’in Tarım ve Hayvancılık konusunda uygun ve elverişli koşullara sahip olmasına rağmen ülke genelinde üretimde çok gerilerde olduğunu belirten başkan Ataç, işsizliğin ve kırsaldan göçün önlenmesi açısından bilhassa hayvancılığa önem verilmesi ve hayvana dayalı tarım yapılması gerektiğini söyledi. Ataç, böylece hayvancılık yapan üreticilerin hayvancılık işletmesinde kalacağından kırsal kesimden kente olan göçün önlenebileceğini vurguladı.

Başkan Ataç, bu işletmenin bölgemiz hayvancılığına örnek olması gerektiğini belirterek, hayvancılık başta olmak üzere bütün tarımsal faaliyetlerde üreticilere yardımcı olmaya devam edeceklerini, bu amaçla diğer belediyelere örnek olabilecek Tarımsal Destek Danışma Birimi oluşturduklarını söyledi. Ataç, yaptığı ziyaret sonrası işletmeden çok etkilendiğini, işletme sahibi ve işletme müdürünü böyle bir modern hayvancılık işletmesi kurdukları için tebrik etti ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek işletmeden ayrıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı