Öne Çıkanlar tarım Adilcevaz besi sığırı yetiştiriciliği fındık fiyatları arttı chicago borsası

Bu haber kez okundu.

Başkan Çelik'ten kentsel dönüşüm müjdesi
Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ahi Evran Mahallesi'nde Harika Park Projesi için yapmak istedikleri kentsel dönüşüm çalışmalarına Bakanlar Kurulu'ndan da onay çıktığını müjdeledi.

Başkan Çelik, Ahi Evran Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 'Kayseri Kocasinan Ahi Evran Mahallesi sınırları içinde bulunan koordinatları belirtilen yerin riskli alan ilan edilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 17/11/2014 tarihli ve 8983 sayılı yazısı üzerine 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2. maddesine göre Bakanlar Kurulu'nun 24/11/2014 tarihinde onayından sonra Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi. Başkan Çelik, şöyle devam etti: "Göreve başladığımızdan bu yana Kocasinan’da yapılacak çalışmaları göz önüne aldığımızda en fazla mesai harcamamız gereken işin Kentsel Dönüşüm olduğunu anladık ve bu konuda çalışmalara başladık. Bugün de bu yaptığımız bu çalışmaların ilk meyvesi, ilk olumlu sonucu olan bir müjdeyi veriyoruz. Merkezde 55, kırsalda da 61 mahallemiz bulunmaktadır. 156 bin hektarlık bir alanda hizmet veriyoruz. Yüzölçümü anlamında merkezdeki en büyük ilçe konumundayız. Nüfus olarak da ikinci sıradayız. 4 bin 800 hektarlık alanda da bizim merkezde yapılaşmış, meskun imara açık alanımız var. Bunun içerisine girip baktığımızda yaklaşık yüzde 30’luk bir alanın dönüşüme ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Bunlara gecekondu, kaçak yapı, sağlam olmayan çürük yapı diyebilirsiniz. Kayseri’de de ilk olarak Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nü kurduk. Bu birimin kadrosunu güçlendirerek İmar AŞ’yi bu anlamda yetkilendirdik. Hem içerideki Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüz hem de İmar AŞ çalışmalara başladı. Hemen Kentsel Dönüşüm Master Planı hazırladık ve ilk etapta 9 bölge belirledik. Bu bölgeler içerisinde bizim için de önem arz eden Bekir Yıldız Başkan zamanında başlatılmış olan proje Ahi Evran Projesiydi. Biz de önceliği buraya verdik ve hemen çalışmalara başladık."

Sadece Ahi Evran Projesi'yle işlerinin bitmediğine dikkat çeken Başkan Çelik, "Diğer bahsettiğim 8 bölgede de işlerimiz devam ediyor. Orada da buradaki işlerin tamamını sıralama yöntemiyle yapmaya başladık. Onlardan da netice aldıkça kamuoyumuza bilgi vereceğiz. Ben bu konuda Bakanımıza, Bakanlar Kuruluna, Sayın Başbakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Birlikte çalıştığımız bürokrat ve İmar A.Ş’deki arkadaşlarımıza ve meclisimize de verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bakanlar Kurulu Kararının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." şeklinde duygularını ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi