Öne Çıkanlar eğitim vairo badem çeşidi hayvancılık can erik mikado kayısı fidanı

Bu haber kez okundu.

Başkan Uğur: Kömür kullanan lüks dairelere cezayı keseceğiz
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, doğalgazı olan merkez, Bandırma, Gönen ve Susurluk ilçelerinde durgun havalarda hava kirliliği yaşandığını belirterek, "Balıkesirliler doğalgazı kullanmıyorlar, hala kömür kullanıyorlar. Bundan sonra kömür yakan lüks dairelere cezayı keseceğiz, kusura bakmasınlar. Öyle yağma yok. Siz halkın sağlığını tehdit edemezsiniz." dedi.

Başkan Uğur, düzenlediği basın toplantısında göreve geldiği mart ayından bu yana yaptığı çalışmalar ve önümüzdeki süreçte yapılacak projelerini anlattı. Belediye meclis salonunda düzenlenen toplantıya Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan ve daire başkanları katıldı. Toplantıda Strateji Eylem Planı ile ilgili bilgi veren Uğur ulaşım, sağlık, kültür, şehir dönüşümü ve diğer sosyal projeleri anlattı. Altıeylül ve Karesi belediyeleriyle ortaklaşa. ihtiyaç sahibi bin aileye doğalgaz sobası hediye ettiklerini belirterek, "Maalesef durgun havalarda, doğalgaz olan Balıkesir, Bandırma, Gönen ve Susurluk'ta hava kirliliği olduğunu görüyoruz. Balıkesir merkezinde 35 bin ton kömür tüketiliyor. Bu kömürün yüzde 25-30'u kül. Bu küller çöplere atılıyor. Bunun toplanması ayrı bir maliyet. Bunun hava kirliliği ve sağlığımızı tehdit etmesi cabası. Bunu gördük. Balıkesir'de bin yoksul ailelere doğalgaz sobası dağıtımı için kampanya yaptık. Ailelerimize doğalgaz sobası dağıttık." şeklinde konuştu. Bundan sonra kömür yakan lüks dairelere ceza kesileceğini belirten Başkan Uğur, "Önce Bandırma Caddesi'ndeki apartmanlar. En fazla kömürü o siteler, o lüks evler tüketiyor. Bakıyorum, bacasından simsiyah duman çıkıyor. Bir doğalgaz sobası ne kadar biliyor musunuz? 350 lira. Kömür sobasından ucuz ama inşallah Balıkesirli hemşehrilerimize, temiz havası olan bir Balıkesir vaat ediyoruz. Basın aracılığıyla bütün Balıkesir halkına sesleniyorum, artık doğalgazı kullanın, sağlığınızı düşünün." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,