Öne Çıkanlar destekleme palmiye ağacı çiftçi mehmet aydın fındık

Bu haber kez okundu.

Bireysel sulama ekipmanlarının alımında yüzde 50 hibe desteği verilecek
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2014 yılında Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi Programı kapsamında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce, bireysel sulama makine ekipmanlarının alımında yüzde 50 hibe desteği verileceği belirtildi.

Ağrı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Demirkıran yaptığı yazılı açıklamada, başvuruların il ve ilçe müdürlüklerine ve 6 Haziran 2014 tarihine kadar yapılabileceğini söyledi. Hibe verilecek makineekipmanların listesinin 41 çeşitten oluştuğunu ve başvuracak kişi ve kuruluşlarının olduğu açıklandı. Demirkıran "Hibe desteği oranı ise kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas yatırım tutarının yüzde 50’sine hibe yoluyla destek verilir. Hibeye esas yatırım tutarı gerçek kişiler için mal başına 50 bin TL ve tüzel kişiler için mal başına 100 bin TL’yi geçemez. Ancak süt üretici birlikleri, damızlık sığır yetiştiricileri birlikleri, koyun-keçi yetiştiricileri birlikleri, hayvancılık kooperatifleri üst birlikleri ve tarımsal amaçlı kooperatifler 100 bin liralık yatırım tutarı kadar birden fazla süt soğutma tankı alabilirler. Mal alım bedellerinin, bu miktarları aşması durumunda aşan kısım başvuru sahibi tarafından ayni katkı olarak karşılanır." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı