Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın destekleme sel madurları

Bu haber kez okundu.

Bitki atıkları organik gübre oluyor
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çevreci ve doğa dostu belediye olarak bitki atıklarının toplanarak organik gübre üretimi için yeni bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çevre ve doğa dostu belediye olarak doğal olan her şeyi korumak ve kollamak ile mükellef olduklarını çünkü halk ve çevre sağlığına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ilk etapta ilçe sınırları içerisinde bulunan bağ ve sayfiye alanlarına olmak üzere 500 adet atık toplama varili dağıttıklarını kaydetti. Belediye olarak ilk etapta bölge sakinlerine 80, 100 ve 120 litrelik bitki atığı toplama varili dağıttıklarını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, “Geri dönüşümde örnek ve referans gösteriliyoruz. Ayrıştırılmış atık toplama ile başladığımız çalışma daha sonra pil, elektronik atıklar, kızartma yağı toplama gibi alan olarak genişletildi. Şimdi de bağ ve bahçe alanlarında toplanan bitkisel atıkları toplayarak organik gübre yapılarak hem doğa korunmuş hem de organik gübre ile hormonsuz meyve ve sebze yetiştirilecektir.” dedi.

Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Türkmen ise özellikle bağ ve sayfiye alanlarında bu uygulamayı başlattıklarını ve ilçenin tamamına yaygınlaştırılacaklarını belirterek, belediyeyi arayanlara gerekli yardım ve desteğin verileceğini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı