Öne Çıkanlar tarım new york borsası çiftlik bank çiftçi Üretici

Bu haber kez okundu.

Buğdayda süne mücadelesi çalışmaları tamamlandı
Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan 2014 yılı buğdayda süne mücadelesi çalışmaları, Bornova Zirai Mücadele Araştırma İstasyonu teknik personeliyle yapılan nimf sürveyi çalışmalarıyla sona erdi. 17 ilçede, 17 ekip ve 95 teknik elemanın görev aldığı çalışmalar Manisa merkez, Spil Dağı, Kılıç Dağı, Turgutlu Çaldağı, Salihli Dibek Dağı ve Bozdağ kışlaklarında yapıldı.

Süne mücadelesine yönelik açıklamalarda bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, “Bilindiği gibi süne zararlısı, hububatta verim açısından önemli bir zarara sebep olmamaktadır fakat buğday taneleri, ekmeklik un olma özelliğini kaybetmekte olup ancak yemlik olarak kullanılabilmektedir.” dedi. İl genelinde yapılan sürveyler sonucu süne popülasyonunun, buğdaylarda bu yıl ekonomik zarar oluşturmayacağı kanaatine varıldığını ifade eden Çebi, “Yapılan çalışmalar neticesinde konuyla ilgili olarak ziraat odaları, ticaret borsaları ve TMO Manisa Ajans Şefliği bilgilendirilmiştir. Ayrıca sürvey yaptığımız alanlarda hasattan sonra numuneler alınıp emgi analizi yapılacaktır. Emgi analiz sonuçları ziraat odası, ticaret borsası, TMO ve üreticilerimizle paylaşılacaktır. Çiftçilerimizin süne mücadelesiyle ilgili il, ilçe müdürlükleri ve Tarım merkezleriye devamlı iletişim halinde olmaları gerekmektedir." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı